No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z MsÚ odchádzajú aj traja vedúci, ich kompetencie prevezmú určení pracovníci z oddelenia

28. decembra 2009 |  | |

JUDr. Štefan Baláž, Mgr. Eva Alevová, JUDr. Zdenka IvaníkováPrepustenie zamestnancov rimavskosobotského Mestského úradu, ktorí zároveň poberajú dôchodok, sa dotklo aj troch vedúcich pracovníkov. Z oddelenia školstva odchádza Eva Alevová, z oddelenia právneho a majetkového Zdenka Ivaniková a z postu vedúceho oddelenia kultúry a starostlivosti o občana Štefan Baláž.

Ako Rimava.sk informoval prednosta úradu Ladislav Kovács, ich kompetencie prevezmú určení pracovníci z jednotlivých oddelení, ktorých potvrdil už aj primátor mesta Štefan Cifruš.

„Na oddelení školstva bude vedením poverená Mária Chovanová, na právnom a majetkovom to bude Štefan Petrik, oddelenie kultúry a starostlivosti o občana povedie Angela Kecskemétyová,“ uviedol prednosta.

Okrem troch vedúcich oddelení odchádza z mestského úradu ďalších päť pracovníčok, dve z oddelenia finančného, jedna z oddelenia školstva, kultúry a z kancelárie prednostu. Podľa slov Kovácsa sa na úrad noví zamestnanci prijímať nebudú, prerozdelenie agendy odchádzajúcich zamestnancov je doriešené v rámci jednotlivých oddelení.

O prepustení zamestnancov – dôchodcov rozhodol primátor v septembri 2009. Ôsmim pracovníkom úradu začala prvého októbra plynúť trojmesačná výpovedná doba. V januári im samospráva vyplatí odstupné a odchodné, celkové náklady spojené s prepustením zamestnancov boli v navrhovanom rozpočte na rok 2010 vyčíslené na sumu viac ako 44 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross