No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z vlaku unikala nebezpečená látka, rušňovodiča museli previezť do nemocnice

perex-vlakRimavskosobotskí hasiči mali počas víkendu plné ruky práce. Postaral sa im o to únik 70-percentnej kyseliny dusičnej z vlaku, ktorý smeroval z Ostravy do maďarského mesta Kazincbarcika. Únik nebezpečnej látky si všimol rušňovodič, ktorého museli ošetrovať v nemocnici. Rimava.sk o tom informoval Marián Brádňan z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote.

„Rušňovodič, ktorý bol v zadnej časti vlaku začal cítiť pri obci Jesenské nejaký zápach a upozornil na to aj ostatných a zastali v Lenartovciach. Následne privolali hasičov,“ priblížil Brádňan, podľa ktorého okrem príslušníkov HaZZ v Rimavskej Sobote zasahovali aj hasiči z Tornale i Banskej Bystrice s ekologickým vozidlom, celkovo zasahovalo 13 hasičov s piatimi kusmi techniky.

Ako ďalej uviedol kyselina unikala z pretlakového ventilu. Podľa jeho slov situáciu komunikovali s technikom z Kazincbarciky. „Opísali sme mu v akom rozsahu je únik nebezpečnej látky a on ráno o 5-tej hodine rozhodol, keďže došlo k zníženiu toho tlaku, že vlak môže opustiť územie Slovenskej republiky,“ priblížil. Ako zároveň spomenul, rušňovodič, ktorý upozornil na únik bol prevezený do nemocnice na ošetrenie. „Mal respiračné problémy ako aj začervenanie pokožky na rukách,“ podotkol Brádňan.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross