No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za drogy a nelegálne ozbrojovanie majú dvaja muži na krku obvinenia

14. januára 2016 |  | | | |

policia-00Kombinácia ako z akčného filmu. Dvaja mladíci si okrem prechovávania drog „krátili“ voľné chvíle streľbou z nelegálne prechovávanej zbrane. Za tieto zločiny majú na krku obvinenia. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová zo zločinu prechovávanie drog a nedovoleného ozbrojovania sú obvinení dvaja muži z Utekáča, okres Poltár, 33-ročný Pavol a 30-ročný Peter.

„Obvinení muži si v apríli 2015 zadovážili presnejšie nezistený počet rastlín marihuany, ktoré následne priniesli do domu, v ktorom majú trvalé bydlisko,“ uviedla hovorkyňa, podľa ktorej rastliny vysušili, roztriedili a spracovali na osobnú potrebu. Ako poznamenala polícia pri domovej prehliadke zaistila igelitové vrece a téglik s úlomkami a sušinou rastlinného materiálu zelenej farby, dve dózy a tyčinku s cigaretovým filtrom, v ktorých sa nachádzali semiačka rastliny.

„Podľa predbežného znaleckého posudku by bolo možné zo zaisteného množstva vyrobiť najmenej 1264 jednorazových dávok v hodnote odhadnutej na viac ako 3000 eur,“ priblížila Petrovičová a dodala, že zároveň si v roku 2012 až 2013 jeden z obvinených zadovážil samonabíjaciu malokalibrovú zbraň spolu s nábojmi.

„Potom ju obidvaja obvinení spoločne bez oprávnenia prechovávali a používali na streľbu na rôznych miestach v usadlosti v Utekáči. Počas konania domovej prehliadky bola uvedená zbraň dobrovoľne vydaná, následne bola zaistená a zaslaná na expertízne skúmanie,“ povedala hovorkyňa a ozrejmila, že obvinení nie sú držiteľmi zbrojného preukazu.

Po vykonaní procesných úkonov boli podľa Petrovičovej obvinení muži umiestnení do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval návrh na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: polícia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross