No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ - VIDEO: Začal sa súdny spor medzi Cifrušom a Šimkom

7. novembra 2011 | |  | | | |

Na Okresnom súde v Rimavskej Sobote sa dnes popoludní začal súdny spor medzi exprimátorom Rimavskej Soboty Štefanom Cifrušom a súčasným primátorom Jozefom Šimkom. V kauze „pretáčania“ kilometrov na služobnom aute Superb žiada Cifruš v spore o ochrane osobnosti od Šimka ospravedlnenie za neoprávnené tvrdenia na verejnosti či v médiách. Aj keď podľa Cifruša ide o podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa, ale vždy v pozadí je niekto, kto za to zodpovedá. Exprimátor Cifruš zároveň dodal, že situácia sa dá vyriešiť jednoduchým spôsobom, keď sa od tohto dňa Šimko nebude venovať vyšetrovateľským veciam ale primátorstvu a prestanú tieto osočovania. Potom si môžu podať ruky a odísť. Keďže mimosúdnu dohodu Cifruš odmietol, sudca odročil pojednávanie na neurčito. Na ďalšom pojednávaní budú odprezentované ďalšie dôkazy aj audiovizuálne záznamy z médií. Ako pre Rimava.sk uviedol Cifruš, podstata problému je zákernosť a zloba. „Podstata problému nieje neznámy páchateľ, ale pri svojej neschopnosti vyvolávať kauzy si myslím, že to je podstata problému,“ povedal exprimátor Cifruš a dodal, že sa cíti byť psychicky a morálne devastovaný osobou doktora Šimka.

Primátor Jozef Šimko na súde tvrdil, že nikdy neoznačil pána Cifruša za páchateľa. „Ja som len podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ak médiá vyprodukovali senzáciu, nech žaluje médiá,“ povedal Šimko a zdôraznil, že vyšetrovateľ ktorý pozastavil šetrenie pretáčania kilometrov, odflákol svoju prácu, pretože on disponuje dôkazom, že na vozidle bolo podľa riadiacej jednotky prevodovky najazdených menej kilometrov, ako v skutočnosti na tachometri bolo. „Netvrdím, že páchateľ je pán Cifruš, ale hovorím, že to niekto natočil,“ prizvukoval primátor a zároveň pripomenul, že každá jazda je podpísaná Cifrušom. Podľa Šimka sú obidvaja politikmi a obaja v rámci výkonu funkcie musia niečo strpieť. „Môžeme sa súdiť, ale mám pocit, že z tohto mráčika nezaprší,“ prehlásil Šimko.  Ako pre Rimava.sk ďalej poznamenal, dokáže, že ide o trestný čin a že 138 tisíc km bolo najazdených navyše.

Cifruš so Šimkom sa v rámci predkladania dôkazov zhodli iba na tom, aby sa auto dalo preveriť u výrobcu v automobilke, to však podľa sudcu nie je predmetom sporu.

.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Primátor trvá na tom, že kilometre na služobnom aute boli pretočené
R. SOBOTA: Exprimátor Cifruš a primátor Šimko sa stretnú na súde
Šimkove trestné oznámenie za podvod na služobnom aute polícia odmietla
Primátor podal trestné oznámenie za podvod na služobnom aute
.
.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross