No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor trvá na tom, že kilometre na služobnom aute boli pretočené

3. novembra 2011 |  | |

Primátor Jozef Šimko trvá na tom, že služobné motorové vozidlo Škoda Superb má vyčíslených viac kilometrov, ako sa v skutočnosti najazdilo. Ako včera na zasadnutí mestského zastupiteľstva primátor vyhlásil, vyplýva to aj z posudku, ktorý si dal vypracovať nezávislej súkromnej firme. Ten podľa Šimka svedčí o tom, že na služobnom aute malo byť "pretočených" vyše 130 tisíc kilometrov. Primátor pred poslancami pripomenul, že za neoprávnené používanie motorového vozidla  podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, podozrenie zo spáchania trestného činu sa však nepotvrdilo.

Ako primátor včera pred poslaneckým zborom vyhlásil, príslušný policajt si odflákol svoju robotu. Šimko bude záležitosť so služobným autom riešiť ďalej, podľa jeho slov ju "došetrí tak, že z toho bude niekto veľmi prekvapený".

Práve v súvislosti so služobným autom sa bývalý a súčasný primátor stretnú budúci týždeň na súde. Po tom, ako sa téme venovala aj televízia, podal trestné oznámenie na Šimka aj exprimátor Štefan Cifruš. Jeho žalobou vo veci ochrany osobnosti sa súd bude zaoberať  v pondelok, 7. novembra.

Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, polícia v tomto roku odmietla už dva trestné oznámenia súčastného primátora Jozefa Šimka. Zároveň doplnila, že na políciu bolo v októbri od Jozefa Šimka prijaté ďalšie trestné oznámenie, ktoré sa bude prešetrovať ako podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Exprimátor Cifruš a primátor Šimko sa stretnú na súde
Šimkove trestné oznámenie za podvod na služobnom aute polícia odmietla
Primátor podal trestné oznámenie za podvod na služobnom aute


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross