No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Záchranári zasahovali kvôli horúčavám niekoľkokrát

perex-zachranariHoci si minulotýždňové teploty vysoko na 30 stupňov Celzia pochvaľovali najmä prázdninujúci, starších ľudí však poriadne potrápili. Následkom horúčav sa u nich prejavila dehydratácia. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa skupiny Falck Alena Lacyková-Krčová. Ako ďalej uviedla záchranári zasahovali počas uplynulých horúčav v deviatich prípadoch, ktoré súviseli s dehydratáciou.

„Išlo najmä o pacientov seniorov. Všetky prípady sa zhodovali v jednom, pacienti podcenili pitný režim,“ povedala hovorkyňa a zároveň dodala, že po ošetrení pacientov ich posádka previezla do zdravotníckeho zariadenia.

Ako ďalej poznamenala v každom prípade platí, že dodržiavanie pitného režimu je počas horúcich dní nevyhnutné. „Dospelý človek by mal počas dňa vypiť aspoň tri litre tekutín, ideálne čistej vody, prípadne minerálky, alebo vodou riedených ovocných štiav. Kávu a alkohol naozaj iba s mierou, pretože odvodňujú. Vhodným zdrojom tekutín je aj ovocie s vysokým podielom vody – melón, paradajky, uhorky. Dôležité je dopĺňať tekutiny priebežne, nielen vtedy, keď cítime smäd,“ avizuje hovorkyňa a dodáva, že na pitný režim by počas horúčav nemali zabúdať najmä starší ľudia a deti, ktoré by mali piť pred každou fyzickou aktivitou aj po nej. „Dôležité je nezabúdať na prikrývku hlavy,“ doplnila.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross