No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zajtra padnú dôležité rozhodnutia, ktoré môžu určiť ďalšie smerovanie regiónu

Februárové zasadnutie mestského zastupiteľstva sa bude niesť vo výnimočnej atmosfére. Pre Rimavskú Sobotu bude možno míľnikom k lepšej budúcnosti.

Mesto ide odpredávať pozemky

Na zajtrajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva budú mestskí poslanci rozhodovať o predaji pozemkov, na ktorých by mal v budúcnosti stáť štátom postavený priemyselný park. Podľa zverejnených materiálov k zasadnutiu majú pozemky výmeru približne 84 hektárov.

Článok pokračuje pod reklamou„Kúpna cena v súlade s uznesením vlády SR a podľa následnej dohody zmluvných strán je vo výške 0,35 Eur/m2, t. j. 296 522,45 Eur,“ uvádza sa ďalej v materiáloch. Po odpredaji budú pozemky prevedené na MH Invest, s.r.o., dcérsku spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR.

V súvislosti s výstavbou štátneho priemyselného parku na zasadnutí v jeho úvode vystúpia aj minister hospodárstva Richard Sulík a konateľ MH Invest, s.r.o Boris Kačáni. Minister pred začiatkom mestského zastupiteľstva ohlásil aj tlačový brífing s názvom Nový impulz na Gemeri. Priemyselným parkom naštartujeme južné Slovensko.

Po schválení odpredaja pozemkov by mali minister hospodárstva, konateľ MH Invest a primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko slávnostne podpísať zmluvy.

Témou bude aj rozpočet mesta

Ďalším dôležitým uznesením bude prijatie rozpočtu na rok 2021 a výhľadovo na roky 2022 a 2023. Poslanci a vedenie mesta o tomto bode už rokovali na decembrovom zasadnutí. Po približne trojhodinovej diskusii návrh rozpočtu stiahol jeho predkladateľ Ladislav Rigó. Nezhody vyvolal pozmeňujúci návrh rozpočtu z dielne poslancov klubu Odvážme sa zrýchliť.

Na zasadnutí vystúpi aj hlavný kontrolór mesta Mikuláš Csirmaz, ktorý prednesie správy o kontrolnej činnosti. Témou by malo byť aj školstvo, poslanci budú schvaľovať výšku finančných prostriedkov na mzdy a prevádzku na žiaka a dieťa škôl a školských zariadení zriadených na území mesta. Rozhodovať budú ďalej napríklad aj o podmienkach prideľovania nájomných bytov vo vlastníctve mesta.

Zasadnutie mestského zastupiteľstva sa uskutoční 23. februára 2021 (utorok) o 14,00 hod. v kongresovom centre Hviezdny dom – Csillagház, ul. Daxnerova 489/36 v Rimavskej Sobote.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross