No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto stále nezískalo budovy na Školskej, zo zmluvy s BBSK majú vypadnúť sporné pozemky

Budovy na Školskej ulici, ktoré má rimavskosobotská samospráva získať od Banskobystrického samosprávneho kraja výmenou za pozemky, stále nie sú mestské. Ako Rimava.sk informovala, objavila sa tretia strana, ktorá si nárokuje časť pozemkov, čo oddialilo podpis zmluvy. Sporné parcely by preto po dohode medzi samosprávou a krajom mali byť zo zámennej zmluvy vyňaté. O návrhu budú rozhodovať mestskí poslanci na svojom zajtrajšom rokovaní.

Bývalú školu aj internát na Školskej ulici ako aj sociálnu budovu na Ul. Družstevnej malo mesto dostať za formálne vysporiadanie pozemkov pod cestami druhej a tretej triedy a pod budovami, ktoré sú vo vlastníctve kraja. Zámenu v júni schválilo mestské aj krajské zastupiteľstvo. Primátor Rimavskej Soboty zmluvu podpísal, čakalo sa na podpis zo strany BBSK. Ako však minulý mesiac informovala vedúca oddelenia správy majetku Úradu BBSK Zuzana Slováková, na časť pozemkov vo vlastníctve mesta, ktoré mali byť predmetom zámeny, si uplatňujú vlastnícke právo tretie osoby a pokiaľ by kraj prevzal takéto pozemky, tretie osoby by si uplatňovali nárok voči nemu.

Na rokovanie mestských poslancov bude preto zajtra predložený návrh, podľa ktorého majú byť sporné parcely pod areálom detského zdravotného strediska zo zmluvy vyňaté. Na strane BBSK by zároveň zo zmluvy bola vypustená spevnená plocha nachádzajúca sa medzi budovami Domova mládeže a bývalou Strednou odbornou školou technickou, približne o rovnakej výmere a hodnote. Zmeny má prerokovať aj krajské zastupiteľstvo. Uzavretá by tiež mala byť zmluva o budúcej zámennej zmluve, podľa ktorej po vyriešení vlastníckych vzťahov dôjde aj k zámene sporných pozemkov.

Po zámene chce rimavskosobotská samospráva budovy využiť na vytvorenie bytov pre mladé rodiny či domov dôchodcov.

Doplnené o 15:45 hod.:

Zmeny v zámennej zmluve pre Rimava.sk potvrdil aj hovorca BBSK Peter Hajnala. "Nakoľko nie je efektívne, aby schválená zámena nehnuteľností stagnovala, najmä z dôvodu chátrania dlhodobo nevyužívanej budovy Domova mládeže, Odbor hospodárskej stratégie a riadenia majetku doporučil z predmetu zámeny sporné pozemky vypustiť, tak aby bolo možné podpísať zámennú zmluvu a uskutočniť prevod nehnuteľností s ohľadom na zimné obdobie a nevyužívané prázdne budovy v čo najkratšom čase," uviedol. Podľa jeho slov sa krajskí poslanci majú zmenou podmienok zámeny zaoberať 20. decembra. "Až po schválení bude možné podpísať zámennú zmluvu a zmluvu o budúcej zámennej zmluve," uzavrel hovorca BBSK.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross