No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zámena pozemkov za budovy na Školskej sa môže oddialiť, objavili sa tretie osoby

K avizovanej zámene mestských pozemkov za budovy bývalého internátu a školy na Ulici Školskej v Rimavskej Sobote zatiaľ nedošlo. Zmluva je pripravená, na časť pozemkov vo vlastníctve mesta, ktoré mali byť predmetom zámeny, si však uplatňujú vlastnícke právo tretie osoby.  Uvádza sa to v stanovisku vedúcej oddelenia správy majetku Úradu BBSK  Zuzany Slovákovej, ktoré pre Rimava.sk poskytla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu BBSK.  Ako vedúca oddelenia vysvetlila, pokiaľ by prevzali takéto pozemky, tretie osoby by si uplatňovali nárok voči BBSK. „Zámennú zmluvu bude preto možné podpísať až po vyriešení vzniknutej situácie. V súčasnosti zisťujeme aktuálny stav priamo na Odbore majetku Mesta Rimavská Sobota,“ informovala Slováková.

Nehnuteľnosti na Školskej ulici malo mesto dostať za formálne vysporiadanie pozemkov pod cestami druhej a tretej triedy a budovami, ktoré sú vo vlastníctve kraja. Celková výmera pozemkov zo strany mesta je takmer 93 tis. metrov štvorcových, v účtovnej hodnote približne 870 tis. eur. Zámenu v júni schválilo mestské aj krajské zastupiteľstvo.

Ako pre Rimava.sk uviedla Katarína Eliášová z majetkového oddelenia na rimavskosobotskom mestskom úrade, pozemky sú na liste vlastníctva mesta, tiež však potvrdila, že sa objavila tretia strana nárokujúca si časť z nich, približne 16 árov. Ak by sa vec dostala na súd, podľa jej slov to celú zámenu môže oddialiť. Ako podotkla, ďalšou možnosťou by bolo vyňať sporné pozemky z predmetu zámeny, tento krok by však opäť museli potvrdiť mestskí aj krajskí poslanci.

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko pre Rimava.sk uviedol, že zmluvu už podpísal, čaká sa na podpis predsedu BBSK. Podľa slov primátora by bola zámena pre mesto výhodná. Ako uviedol, budova bývalého internátu je síce v zlom stave, má však svoje roky a mesto by ju muselo tak či tak opraviť. Samospráva sa podľa neho bude uchádzať o financie z eurofondov, mohli by tu vzniknúť byty pre mladé rodiny aj domov dôchodcov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross