No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Internát aj bývalá stredná škola na Školskej ulici bude patriť mestu

Bývalý internát aj stredná škola na Ulici Školskej v Rimavskej Sobote bude majetkom mesta, kraj vymení budovy za pozemky pod cestami a svojimi nehnuteľnosťami. Zámenu minulý týždeň schválili mestskí poslanci, ako pre Rimava.sk potvrdila Iveta Kureková z Kancelárie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), včera ju odobrilo aj krajské zastupiteľstvo.

“Je potrebné pripraviť zámennú zmluvu, ktorá bude predmetom vzájomného pripomienkovania a po dohode všetkých zmluvných podmienok je možné podávať návrh na vklad,” vysvetlila. Kedy sa nehnuteľnosti stanú reálne majetkom mesta, sa podľa jej slov nedá presne odhadnúť. “Dĺžka pripomienkovacieho procesu návrhu zmluvy vždy závisí aj od druhej zmluvnej strany,” podotkla.

Ako pre Rimava.sk povedal primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, ktorý sa tiež zúčastnil včerajšieho výjazdového rokovania krajských poslancov v Poltári, zvlášť ho teší, že mesto získa budovu bývalej strednej školy technickej, ktorá je podľa jeho slov vo veľmi dobrom stave. Primátor si však je vedomý aj toho, že budova bývalého internátu si bude vyžadovať finančne náročnú rekonštrukciu. O peniaze sa chce samospráva podľa jeho slov uchádzať cez výzvy. Jedným zo zámerov mesta bolo zriadiť tu domov dôchodcov a sociálnych služieb, podľa primátora ďalšou možnosťou sú byty pre mladé rodiny.

Župa pôvodne zamýšľala v bývalom internáte zriadiť viacúčelový komplex sociálnych služieb, tento zámer však realizovať nemohla kvôli nevyhovujúcej veľkosti vonkajšieho areálu. Pripomienky mali aj hasiči. Zastupiteľstvo BBSK na jar 2010 vyhlásilo majetok za prebytočný a určený na odpredaj. Do obchodnej verejnej súťaže sa nikto neprihlásil. Budova chátra, už niekoľkokrát sa stala terčom zlodejov a vandalov.

Predmetom zámeny je aj bývalá Stredná odborná škola technická a sociálna budova. Účtovná nadobúdacia hodnota zamieňaného majetku Banskobystrického samosprávneho kraja je viac ako 880 tis. eur.

Ako Rimava.sk už informovala, nehnuteľnosti dostane mesto za formálne vysporiadanie pozemkov pod cestami druhej a tretej triedy a budovami, ktoré sú v jeho vlastníctve. Celková výmera pozemkov zo strany mesta je takmer 93 tis. metrov štvorcových, v účtovnej hodnote približne 870 tis. Eur. Rimavskosobotskí poslanci zámenu schválili na svojom poslednom, júnovom rokovaní.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Samospráva chce bývalý internát aj budovu školy, nevylučuje tu domov dôchodcov
Pri bývalom internáte zmizli kanalizačné poklopy
Výmena mestských pozemkov za krajské budovy na Školskej ide prvýkrát do zastupiteľstva
Bývalý internát na Školskej by sa do vlastníctva mesta mohol dostať v lete
Na rokovanie poslancov prišiel predseda BBSK, vysvetlil zlúčenie stredných škôl
Osud chátrajúcej budovy bývalého internátu je zatiaľ nejasný, so župou rokuje aj mesto


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross