No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výmena mestských pozemkov za krajské budovy na Školskej ide prvýkrát do zastupiteľstva

20. apríla 2012 |  | | |

Pripravovaná výmena mestských pozemkov, za ktoré by samospráva od Banskobystrického samosprávneho kraja mala dostať budovu bývalého internátu, Strednej odbornej školy technickej aj s areálom a sociálnu budovu v areáli futbalového štadióna na Ulici Družstevnej, ide prvýkrát pred poslancov. Ako pre Rimava.sk uviedla Katarína Eliášová z majetkového oddelenia mestského úradu, materiál je informatívnou správou, mestské zastupiteľstvo by malo najprv schvaľovať len samotný zámer. Po presnej identifikácii parciel a stanovení výmer sa budú poslanci zámenou zaoberať opäť v júni, kedy by mala byť aj na programe rokovania krajského zastupiteľstva.

Podľa slov Kataríny Eliášovej kraj ponúka mestu nehnuteľnosti za formálne vysporiadanie pozemkov pod cestami druhej a tretej triedy a budovami, ktoré sú v jeho vlastníctve, medzi nimi detské a zubné zdravotné stredisko, Sklad CO, knižnica a domov dôchodcov. „Cesty aj budovy sú vo vlastníctve BBSK, ide vlastne len o pozemky pod nimi,“ objasnila Eliášová a doplnila, že za vyhotovenie geometrických plánov mesto zaplatilo 8 tisíc eur. Výmera pozemkov predstavuje približne 122 tisíc m². Mesto by za ne od kraja dostalo budovy na Školskej ulici, bez ďalšieho finančného vyrovnania.

Zámenu avizoval predseda BBSK Vladimír Maňka už vlani v júni, pri svojej návšteve na rokovaní mestských poslancov. Hovorilo sa o využití budovy na zriadenie domova dôchodcov.

Župa pôvodne zamýšľala v bývalom internáte zriadiť viacúčelový komplex sociálnych služieb, tento zámer však realizovať nemohla. Dôvodom bola nevyhovujúca veľkosť vonkajšieho areálu, podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva nevhodná na umiestnenie ľudí s ťažkými duševnými poruchami a poruchami správania sa. Zastupiteľstvo BBSK na jar 2010 vyhlásilo majetok za prebytočný a určený na odpredaj. Do obchodnej verejnej súťaže sa však nikto neprihlásil. Všeobecná hodnota nehnuteľností bola znaleckým posudkom stanovená na viac ako 1,5 milióna eur. Budova chátra, už niekoľkokrát sa stala terčom zlodejov a vandalov. Predmetom výmeny sú však po novom aj priestory, v ktorých ešte donedávna sídlila stredná škola, dnes je už súčasťou Spojenej školy na Okružnej ulici.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Bývalý internát na Školskej by sa do vlastníctva mesta mohol dostať v lete
Na rokovanie poslancov prišiel predseda BBSK, vysvetlil zlúčenie stredných škôl
Osud chátrajúcej budovy bývalého internátu je zatiaľ nejasný, so župou rokuje aj mesto


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross