No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bývalý internát na Školskej by sa do vlastníctva mesta mohol dostať v lete

21. februára 2012 |  | 

Budova bývalého internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote by sa výmenou za mestské pozemky mohla dostať spod kraja do vlastníctva samosprávy začiatkom leta. Ako pre Rimava.sk uviedla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), návrh na zámenu nehnuteľností sa v súčasnosti intenzívne pripravuje. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila aj vedúca odboru rozvoja mesta na rimavskosobotskom mestskom úrade Eva Muráriková.

Pozemky pod cestami I. a II. triedy, ktoré si má BBSK takto vysporiadať, je nevyhnutné  identifikovať, zamerať a odčleniť geometrickými plánmi. Geodetické spoločnosti, ktoré merania zabezpečujú, ich majú v zmysle uzatvorených zmlúv odovzdať do konca marca.

Podľa slov Kurekovej samospráva bude musieť zamerať a odčleniť aj  pozemky  pod budovami nemocnice vo vlastníctve BBSK. „Následne, teda keď budú k dispozícii všetky geometrické plány, bude možné spracovať návrh na rokovanie Zastupiteľstva BBSK. Vzhľadom na situáciu odhadujeme predloženie predmetného materiálu na zasadnutie zastupiteľstva BBSK najskôr v mesiaci jún,“ uviedla Kureková. Ako doplnila Muráriková, návrh bude predložený aj na rokovanie mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote.

Zámenu avizoval predseda BBSK už vlani v júni, pri svojej návšteve na rokovaní mestských poslancov. Hovorilo sa o využití budovy na zriadenie domova dôchodcov.

Budova bývalého internátu je majetkom BBSK. Župa pôvodne chcela v bývalom internáte zriadiť viacúčelový komplex sociálnych služieb, tento zámer však realizovať nemohla. Dôvodom bola nevyhovujúca veľkosť vonkajšieho areálu, podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva nevhodná na umiestnenie ľudí s ťažkými duševnými poruchami a poruchami správania sa.

Zastupiteľstvo BBSK na jar 2010 vyhlásilo majetok za prebytočný a určený na odpredaj. Do obchodnej verejnej súťaže sa však nikto neprihlásil.  Všeobecná hodnota nehnuteľností bola znaleckým posudkom stanovená na viac ako 1,5 milióna eur. Budova chátra, už niekoľkokrát sa stala terčom zlodejov a vandalov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross