No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zamestnanec vyfackal generálneho riaditeľa kórejskej firmy

13. februára 2010 |  | 

Zamestnanec hnúšťanskej pobočky kórejskej spoločnosti Yura Corporation Slovakia tento týždeň udrel generálneho riaditeľa a zlomil mu okuliare. Urobil tak po tom, čo ich údajne nechcel pustiť zo zmeny. O incidente informovala televízia Markíza vo svojej včerajšej spravodajskej relácii.

Napätie medzi zamestnancami a vedením v kórejskej spoločnosti v Hnúšti vraj trvá už niekoľko týždňov, takmer tisíc zamestnancov v závode na výrobu káblových zväzkov do automobilov už približne päť mesiacov pracuje skoro každý deň v 12-hodinových zmenách. „Dali nám podpísať 400 hodín nadčasov a tiež povedali, že keď to nepodpíšeme, môžeme ísť preč. A ľudia tu nechcú prísť o prácu,“ vyjadril sa jeden zo zamestnancov.

Podľa televízie Markíza k incidentu došlo po tom, čo sa všetci zamestnanci pri pásoch dohodli, že pôjdu domov. Riaditeľ to počul, zamkol dvere a zostal pri nich stáť. Po tom, čo ľudia začali vyskakovať z okien dvere otvoril s tým, že kto odíde, viac sa nemusí vrátiť. Z každého pása pritom mali  tiež  prepustiť po päť ľudí. Dvadsaťročného Pavla Kolesára malo rozzúriť to, že riaditeľ ich požiadavky údajne ignoroval.  „Prišiel som k nemu. Spýtal som sa ho prečo je taký k ľuďom. Iba povedal, že čo chcem. To ma vytočilo, vybuchol som a dal som mu facku,“ vyjadril sa teraz už bývalý zamestnanec spoločnosti, ktorý dostal výpoveď a skončil na polícii. Facka však neostala bez odozvy,  ostatní zamestnanci mu začali tlieskať. „Ja sa nechystám nikomu ospravedlniť. Dúfam, že sa poučil ako sa má správať k ľuďom. Tá facka bola od všetkých ľudí. Nie sú stroje,“ uviedol.

Podľa informácií Inšpektorátu práce v Banskej Bystrici v súčasnosti prešetrujú viacero podnetov zamestnancov, pričom sa jedná najmä o nadčasy. Spoločnosť vyrába káblové zväzky aj v Rimavskej Sobote. Generálny riaditeľ sa po tridsaťminútovom stretnutí s televíziou k celej záležitosti odmietol vyjadriť. Povedal, že je to jeho osobná vec.

Zdroj: Rimava.sk,     Foto: Televízne noviny TV Markíza


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross