No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zastupiteľstvo bolo o mne bez mojej prítomnosti, hovorí Július Vrábeľ

Uplynulé mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote odsúhlasilo na svojom rokovaní vyhlásenie verejno-obchodnej súťaže na tenisové kurty a futbalové ihrisko na Šibeničnom vrchu a zároveň súhlasilo s vypovedaním zmluvy o výpožičke uzatvorenej medzi TJ ŠK Tempus Rimavská Sobota a mestom. Dôvodom malo byť nedodržanie zmluvných podmienok vlastníka pozemkov, Júliusa Vrábľa, ktorý mal vybudovať športový areál.

No, doteraz sa tak nestalo. A hoci zmluva mala byť platná ešte do roku 2020, mestské zastupiteľstvo rozhodlo, a to všetko bez prítomnosti Júliusa Vrábľa, zástupcu TJ ŠK Tempu, ktorá areál využíva. „Nedali mi nič vedieť. Ani pozvánka na mestské zastupiteľstvo mi neprišla,“ povedal pre Rimava.sk Vrábeľ, podľa ktorého mal začiatkom mája aj neohlásenú kontrolu z mestského úradu.

Podľa jeho slov ide o nečistú hru zo strany samosprávy a je odhodlaný túto situáciu riešiť súdnou cestou. Aj keď v roku 2016 došlo k predaju časti pozemkov športového areálu na Šibeničnom vrchu (vlastníkmi boli manželia Jackuliakovci, príbuzní J. Vrábľovi, pozn. red.), s kupujúcim došlo k dohode na spolupráci a spoločnom cieli – vybudovať wellness a oživiť areál. Ako ďalej priblížil, od vzniku prvej zmluvy v roku 2000 investoval do areálu množstvo finančných prostriedkov. V roku 2002 odkúpil od mesta i bývalý areál firmy Betos, a to vo výške viac ako 32 tis. eur, za účelom vybudovania športového areálu. Do asanácie, vyčistenia pozemku a vybudovania umelej trávy investoval vtedajších 1,2 mil. slovenských korún. Podľa jeho slov dal do poriadku i tenisové kurty a trávnaté ihrisko za približne 1,5 mil. Sk, taktiež na postavenie tribúny investoval 1,8 mil. Sk. Rovnako mal podľa jeho slov pripravený projekt na penzión za približne 10 tis. eur, ktorý zmenou vlády a teda nedostatku zdrojov, sa mu nepodarilo zrealizovať. Taktiež má financie v nafukovacej hale za približne 700 tis. slovenských korún, ktorou zakryl tenisové kurty pred zimou.

Do realizácie vybudovať športový areál však podľa jeho slov neprišiel vhod prechod futbalistov do MŠK Rimavská Sobota. Podľa Vrábľa ide v tomto smere o nedodržanie dohody zo strany mesta. „Odvtedy je areál zameraný na deti, rekreantov a pre verejnosť,“ dodal. Ako spomenul, areál je stále funkčný a v dobrom stave.

Podľa poslanca Miroslava Bitalu, ktorý spoločne aj s poslankyňou Annou Zsóriovou, na podnet občanov prezreli zmluvu, je v tomto momente neplatná. „Nesplnili sa podmienky. Vlastník nemá ani vlastný tenisový kurt a to je jedna dôležitá podmienka,“ poznamenal. Ako zároveň dodal, za jeho prácu mu však patrí vďaka. Podľa Zsóriovej by išlo o precedens, keby podnikateľovi, ktorý si neplní svoje povinnosti vyplývajúce zo zmluvy, nechali pozemky na zostávajúce roky, aby ešte ukázal čo robí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross