No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Záujemcovia o udelenie značky regionálny produkt Gemer-Malohont majú na zaslanie žiadostí posledné dni

Zdroj: FB Regionálny produkt Gemer - Malohont

REVÚCA – Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) GEMER vyhlásila koncom augusta opäť výzvu pre všetkých, ktorí s láskou a oddanosťou pracujú na vytváraní jedinečných produktov a služieb v regióne Gemer-Malohont.

Regionálne značenie miestnych produktov, ako je Regionálny produkt GEMER-MALOHONT, je jednotným grafickým označením kvalitných výrobkov a služieb, ktoré sú vyrábané, respektíve poskytované vo vymedzenom regióne a spĺňajú vopred stanovené kritériá.

Ako uviedol Branislav Očkaik, koordinátor regionálnej značky, Slovensko sa pýši bohatou tradíciou regionálneho značenia produktov, ktorá sa začala v roku 2008, keď nezisková organizácia Regionálne environmentálne centrum (REC) Slovensko zaviedla regionálne značenie pre regióny Kysuce, Malé Karpaty a Záhorie. "Odvtedy sa do tohto projektu zapojilo viacero miestnych regiónov na Slovensku, ktoré vytvorili alebo oživili regionálne značenie miestnych produktov," dodal.

Článok pokračuje pod reklamou


Hlavné ciele regionálneho značenia miestnych produktov zahŕňajú podporu miestnych výrobcov a poskytovateľov služieb, propagáciu a podporu rozvoja regiónu, podporu využívania miestnych zdrojov a podporu uchovávania hodnôt, tradícií a jedinečností regiónu. "Regionálne značenie miestnych produktov je teda nielen spôsobom na podporu miestnej ekonomiky, ale aj prostriedkom na zachovanie a zdôraznenie charakteristických prvkov každého regiónu," vysvetlil.

Značka Regionálny produkt GEMER-MALOHONT môže byť udelená fyzickým aj právnickým osobám, ktoré vyrábajú výrobky alebo poskytujú služby v oblasti Gemer-Malohont a zároveň využívajú tradičné postupy, miestne alebo regionálne zdroje a suroviny. Cieľom značky je podporiť tých, ktorí prispievajú k udržateľnému rozvoju regiónu a zároveň chránia jeho prírodné a kultúrne bohatstvo.

"Produkty a služby, ktoré môžu byť ocenené touto značkou, zahŕňajú potraviny a poľnohospodárske produkty, prírodné produkty, remeselné výrobky, ubytovacie a stravovacie služby, zážitky (doplnkové služby v cestovnom ruchu, animačné programy, vzdelávacie aktivity a pod.) a tradičné podujatia," informoval Očkaik.

Záujemcovia o certifikáciu a udelenie značky regionálny produkt Gemer-Malohont môžu posielať vyplnené do 30. septembra 2023 osobne, poštou, respektíve elektronicky. "V prípade, ak záujemca nestihne do tohto dátumu podať kompletnú žiadosť s prílohami, je potrebné kontaktovať koordinátora regionálnej značky elektronicky, prípadne telefonicky najneskôr do 29. septembra 2023," doplnil.

OOCR GEMER vyzýva všetkých, ktorí sa cítia spojení s týmto nádherným regiónom, aby sa zapojili do tejto výzvy a pomohli podporiť miestnych výrobcov a tradičné hodnoty Gemer-Malohontu. Viac informácií o tejto výzve a o regionálnom značení nájdete na webovej stránke www.gemer-malohont.sk.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross