No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Antigénové testy odhalili medzi hospitalizovanými pacientmi šesť pozitívnych

Rimavskosobotská nemocnica začala v piatok 23. októbra postupne testovať pomocou antigénových testov svojich aktuálne hospitalizovaných pacientov. Pre Rimava.sk to uviedla komunikačná špecialistka siete ProCare a Svet zdravia Jana Fedáková. "Dosiaľ testy ochorenie COVID-19 potvrdili u šiestich pacientov, ktorí boli presunutí na COVID pracovisko nemocnice," povedala a dodala, že kapacita pracoviska je 36 lôžok + 2 OAIM lôžka.

Článok pokračuje pod reklamouAktuálne sú podľa jej slov v domácej karanténe štyria zamestnanci nemocnice. Od 27. októbra sa rozširujú dni, počas ktorých sa bude testovať v rámci mobilného odberového miesta pri nemocnici v Rimavskej Sobote. Zdravotníci budú vykonávať odbery v pondelok, utorok, stredu a štvrtok od 9.00 do 11.40 h.

Pozitívne prípady sa vyskytli aj v nemocnici, čaká ich hromadné testovanie.

Okres Rimavská Sobota, ako aj samotné mesto, zaznamenalo rekord v prípade pozitívnych testov na koronavírus. V piatok ich pribudlo 27. „Sú to rodinné výskyty v prvom rade,“ povedal pre Rimava.sk regionálny hygienik z RÚVZ v Rimavskej Sobote Dušan Béreš. Ako dodal, ide aj o zdravotníckych pracovníkov a pacientov zdravotníckeho zariadenia. "V rámci preventívnych opatrení bude pretestovaný všetok personál nemocnice a pacienti v priebehu tohto týždňa," doplnil.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross