No active "ca-sidebar-197687" sidebar

COVID- 19 aj v Hnúšti? Nakazený pricestoval z Rakúska a je v karanténe

Jeden z nedávno nakazených pacientov, 33-ročný muž, ktorý bol pozitívny na koronavírus a jeho bydlisko bolo uvedené v okrese Rimavská Sobota má byť z mesta Hnúšťa. Informuje o tom jeden z portálov, ktorý mapuje nákazu na Slovensku.

Najpravdepodobnejšie ako zdroj uvádzajú miesto trvalého bydliska, čo ale domácich obyvateľov znepokojilo keď sa na mape objavilo aj ich mesto. Primátor Hnúšte Roman Lebeda preto v reakcii na túto informáciu obyvateľov na svojom profile na sociálnej sieti upokojil. Ako ďalej uvádza, po preverení situácie muž má síce v Hnúšti trvalý pobyt, nenakazil sa však na Slovensku. Rimava.sk už včera informovala o tomto mužovi, ktorý bol zachytený na hraniciach cestou z práce z Rakúska a eskortovaný do karanténneho centra v Bratislave. Tam mu aj bol potvrdený koronavírus.

Článok pokračuje pod reklamouPodobný prípad sa stal aj v okrese Revúca, kedy medzi prvými nakazenými bol uvedený pacient, ktorý sa však niekoľko mesiacov nezdržiaval doma v okrese. Informáciu vtedy pre Rimava.sk, rovnako ako dnes, potvrdil okresný hygienik z Rimavskej Soboty Dušan Béreš. "Nie je dôvod na paniku v tomto prípade," povedal Béreš avšak aj naďalej ľudí vyzýva, aby dodržiavali opatrenia bez ohľadu na to, či v niektorej obci je výskyt alebo nie. Opatrenia preto majú ostať rovnaké všade.

Navyše ubezpečil, že u doposiaľ zistených pozitívnych prípadov v okrese Rimavská Sobota a Revúca skontrolovali okolie, kde sa pacienti zdržiavali, no výsledky testovania boli negatívne. "Samozrejme, že budeme ešte ale robiť kontrolné vyšetrenia," uzavrel. Najnovšie opatrenia však upozorňujú na obmedzený pohyb osôb na verejnosti, ktorý bude platiť počas veľkonočných sviatkov.

Podľa dnešných informácií Úradu verejného zdravotníctva bolo včera, 6. apríla otestovaných a pozitívnych približne 47 nových prípadov ochorenia COVID-19. Laboratóriá celkovo vyšetrili 1448 vzoriek ľudí, ktorí udávali príznaky podobné koronavírusu. Ani jeden z nich nie je z regiónu Rimavská Sobota či Revúca. Celkovo 22 pozitívnych osôb sa nachádza v karanténnom centre.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross