Víkend sa v Rimavskej Sobote niesol v znamení cyklistiky. Druhé kolo populárnej Detskej tour Petra Sagana prilákalo do Mestskej záhrady nielen deti z mesta a okolia, aj i z celého Slovenska.

Cyklistické zápolenie malých pretekárov

Súťaž, ktorej patrónom je svetový cyklistický unikát Peter Segan, rozhýbala malé deti i mládež. Na štart sa postavili už aj ročníky 2016. Deti rozdelené podľa veku mali svojim schopnostiam prispôsobenú dĺžku a náročnosť trate. Pretekali nielen na horských bicykloch, ale aj kolobežkách, bicykloch s pomocnými kolesami či na odrážadlách.

Prilby na hlavách, chuť súťažiť v dušiach a sila v nohách – asi každý malý pretekár chcel doraziť do cieľa čo najskôr. Prvý však mohol byť, ako to už v súťažiach býva, v každej kategórii len jeden.

Soboťania mali v každej súťažnej kategórii niekoľkých zástupcov, no na stupienok víťazov druhého kola detských pretekov sa postavili len dvaja z nich. Medzi žiakmi bol úspešný Roman Vaľo z Cyklistického klubu Rimavská Sobota. V kategórii starších žiakov získal 3* 2. miesto. V kategórii Baby_D taktiež na 2. mieste skončila Laura Kočmáriková z R. Soboty.

Celú výsledkovú listinu si môžete pozrieť tu.

Aktualizované 28. júl – v texte bolo opravené miesto, na ktorom sa umiestnil pretekár z Rimavskej Soboty.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Miroslav Loub a Novo CK