No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Vojaci testovali v Hodejove zhruba 80 ľudí na koronavírus, pokračovať budú aj na Dúžavskej ceste

Za podpory armády SR testovali v piatok, 10. apríla, ľudí v obciach Hodejov a Šíd, v okrese začali nedávno v Hnúšti a pokračovať majú aj na Dúžavskej ceste pri Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol Peter Hronec z príspevkovej organizácie Zdravé regióny, ktorú zriadilo ministerstvo zdravotníctva v piatok odobrali v Hodejove vzorky u zhruba 80 ľudí. Podľa jeho slov mali prísť zo zahraničia alebo ich vytypovali, keďže pracujú aj na základe vlastných zistení.

Testy robia v komunitách, kde majú svojich asistentov, takže okrem Hnúšti a Hodejova prídu v nedeľu aj do Rimavskej Soboty na sídlisko Dúžavská cesta. "Testovania idú rýchlo, v Hodejove sme mali dokonca dva stoly a osem asistentov," priblížil Hronec podľa ktorého tu mali doposiaľ asi najviac ľudí, no stále musia veľa vysvetľovať prečo sa majú dať testovať.

Článok pokračuje pod reklamouO testovanie na Slovensku sa starajú štyri skupiny. V prípade Rimavskej Soboty pôjde už o tretie "kolo" týchto testovaní v lokalitách s rómskymi obyvateľmi. Začalo sa prevažne na východnom Slovensku. Výsledky sú známe do troch dní a podľa Hronca sa spolupráca s hygienou čím ďalej zlepšuje. V prípade Rimavskej Soboty zatiaľ vedia len o pár prípadoch, ktorí by mali byť testovaní a prišli z Nemecka, no vzhľadom na počet obyvateľov na sídlisku ešte nejde o konečný počet. Preto plánujú testovať aj dobrovoľníkov.

Vojenskí zdravotníci ktorí odoberajú vzorky majú oblečené biele kombinézy, majú rukavice a návleky. Okrem toho majú aj ochranné štíty, masky a okuliare.

Za podpory armády SR a príspevkovej organizácie Zdravé regióny v Hnúšti otestovali už tiež vybraných občanov, ktorí prišli v predchádzajúcom období zo zahraničia. Podľa poslanca mestského zastupiteľstva v Hnúšti Mariana Petroka sa testov zúčastnilo 16 občanov ich mesta. K dispozícii mali štadión.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Peter Hronec a Marian Petrok


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross