No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jeden z prvých júlových pozitívnych prípadov je z okresu Rimavská Sobota

Začiatok júla priniesol v okrese Rimavská Sobota pozitívny výsledok na koronavírus. Ide o ženu. Ako pre Rimava.sk priblížil regionálny hygienik z RÚVZ Rimavská Sobota Dušan Béreš, je to pani, ktorá žije v spoločnej domácnosti s baníkom, ktorý prišiel z okolia Karvinej a bol pozitívne testovaný už predtým. Podľa jeho slov ide o prvý z pozitívnych výsledkov u blízkych osôb, ktoré testovali v spojitosti so štyrmi rodinami pozitívnych baníkov. Lokalitu, odkiaľ je žena, neuviedol. Hospitalizáciu v nemocnici si podľa neho nevyžiadal ani jeden zo stavov v poslednom období.

Článok pokračuje pod reklamouSituácia s baníkmi, ktorí sa vracajú do nášho regiónu, nie je podľa Béreša stále prehľadná. Hygienici žiadali, aby o ich príchode informovali. Len postupne sa však dostávajú k prípadom a dávajú testovať ich okolité kontakty, s ktorými títo ľudia prichádzajú alebo prichádzali do kontaktu. „Niektorí už boli testovaní, niektorí sú pozitívni, niektorí pozitívni prišli do okresov Rimavská Sobota či Revúca. Žiaľ, česká strana nám nejako neposlala zoznamy pozitívne testovaných osôb, takže je možné, že sú tu ľudia, ktorí sú pozitívni a nevieme o nich," zdôraznil znepokojene Béreš. Pripomenul, že opatrenia sa uvoľňujú, ale riziko nákazy stále hrozí. Ľudia by preto aj naďalej mali byť obozretní, aby sa správali zodpovedne a dbali na sociálne kontakty, najmä rozostupy, dezinfekciu či rúška.

Obšírnejšie testovanie, ako v nedávnom prípade spred asi dvoch týždňov, v Rimavskej Sobote podľa regionálneho hygienika nemajú v pláne. Testovanie zamestnancov až troch firiem spôsobilo vtedy zvýšené obavy o zdravie ľudí. „Zatiaľ sú tú zavlečené prípady, kde v rodinách dôjde k nákaze, ale plošné testovanie zatiaľ nie je v pláne," potvrdil s tým, že stále sú určité riziká, kedy niektorí ľudia nám chodia zo zahraničia a nie je to kontrolované.

Na Slovensku dnes zverejnili 13 pozitívne testovaných prípadov za včerajší deň.

Zdroj: Rimava.sk

U ďalších baníkov bol potvrdený koronavírus, dva prípady sú pozitívne aj v okrese R. Sobota

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross