No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MIR: Neberte to na ľahkú váhu! Kamionista, ktorý mal byť v karanténe, prišiel na pohotovosť

MUDr. Mir Obaidullah, urológ a konateľ spoločnosti Miramed, ktorá prevádzkuje ambulancie LSPP.

Kamionista, ktorý sa len prednedávnom vrátil zo zahraničia a mal byť v 14-dňovej povinnej karanténe, prišiel na pohotovosť v Rimavskej Sobote. S ťažkosťami zavítal do čakárne v sobotu, 21. marca, no tri dni predtým prišiel z Francúzska, cestou sa tak mohol stretnúť na benzínkach s množstvom iných ľudí. „Udával určité ťažkosti, ktoré by mohli byť príznakmi infekcie,“ informoval lekár Mir Obaidullah, konateľ spoločnosti Miramed, ktorá prevádzkuje ambulancie lekárskej služby prvej pomoci – LSPP.

Podľa jeho slov hneď ako to zistili, službukonajúci doktor kontaktoval hygienu a o pacienta sa postarali v réžii nariadení Regionálneho úradu. „Ako keby mal infekciu,“ povedal Obaid.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa lekára však výsledky našťastie infekciu nepotvrdili. Prípad však lekárov, ktorých je nedostatok, vystrašil.

V nemocnici testovali deväť ľudí s podozrením na koronavírus. Za nedodržanie karantény hrozí vysoká pokuta.
Doktor preto apeluje na ľudí, aby rešpektovali všeobecne známe pokyny a aby ostali doma a vyhýbali sa spoločnosti pokiaľ majú pozitívnu anamnézu, prišli zo zahraničia či boli v kontakte s niekým, kto bol nakazený koronavírusom. „Hlavne aby nechodili na pohotovosť a na ambulancie. Týmto nezodpovedným prístupom zastavíte službu,“ varuje Obaidullah, podľa ktorého ak by bol pacient infikovaný, skončil by slúžiaci doktor so sestričkou v dvojtýždňovej karanténe, pritom je nedostatok lekárov.

Nejde pritom o ublíženie jednotlivcovi, ale pre celý okres Rimavská Sobota, pre ktorý poskytujú túto lekársku službu. „Kvôli tomu apelujem na ľudí, neberte to na ľahkú váhu,“ zdôraznil lekár a konateľ spoločnosti.

Zdroj: Rimava.sk

Testy nepotvrdili víkendovú hrozbu koronavírusu v R. Sobote. Okresný hygienik však apeluje na zodpovednosť verejnosti.
Pri vstupe do nemocnice zriadili zdravotnícky stan. Prejde ním každý pacient vstupujúci do areálu

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross