No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Repatriantom oznámili výsledky, mobilná aplikácia ešte nefunguje

Tretej skupine repatriantov v internáte včera odobrali vzorky a dnes netrpezlivo očakávali výsledky. Všetky výsledky bývalých klientov boli totiž negatívne. Ako pre Rimava.sk uviedla Dagmar Vašová, riaditeľka Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP), aj u všetkých aktuálnych 21 osôb bol test negatívny. Podobne ako v predošlých prípadoch, im dnes podvečer podľa jej slov vypíše doklady, aby mohli byť prepustení a pokračovať na ceste domov. Výsledky jej oznámili po piatej hodine z hygieny.

Článok pokračuje pod reklamouRepatrianti pochádzajú z rôznych kútov Slovenska ako napríklad Šaľa, Vranov nad Topľou, Štítnik, Smižany, Trnava či Medzilaborce. „Prišli osobnými autami v sprievode policajtov,“ priblížila začiatkom týždňa a dodala, že pricestovali z Rakúska, Holandska, Veľkej Británie či Nemecka.

Do karanténneho centra prišli asi pred týždňom, odvtedy čas strávili iba v v internáte Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP).

Ako dlho takáto karanténa pre epidémiu ochorenia COVID-19 popri uvoľňujúcich sa opatreniach potrvá, zatiaľ v ešte centre nevedia. Očakávaná mobilná aplikácia eKaranténa ešte nebola oficiálne spustená. Informoval o tom dnes Úrad vlády SR. Podľa ich stanoviska ich k 15-tej hodine spoločnosti Apple a Google neinformovali o ukončení posudzovania slovenskej aplikácie eKaranténa. "Obidve spoločnosti budú mať po celý čas nad aplikáciou počas jej fungovania špeciálny dohľad. Aplikáciu spustíme ihneď po jej schválení, o čom budeme verejnosť a médiá informovať,“ vydal stanovisko Úrad vlády SR.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross