No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V okrese potvrdili prvý prípad nákazy. Otca zrejme nakazil syn v karanténe

ilustračné foto

Mesiac * od zistenia prvého prípadu na Slovensku sa potvrdil aj prvý prípad v okrese Rimavská Sobota. Ide o muža vo vyššom veku, ktorý tak patrí do rizikovej skupiny a bola u neho potvrdená nákaza novým koronavírusom, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Informáciu pre Rimava.sk dnes uviedol Dušan Béreš, okresný hygienik z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou"Muž bol prevezený na infekčné oddelenie s tou najvyššou ochranou," povedal Béreš s tým, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa nakazil od syna, ktorý sa vrátil zo zahraničia, a ktorý bol v kontakte s osobou chorou na koronavírus. Okresný hygienik ďalej zdôraznil, že potrebné opatrenia boli v tomto prípade dodržané a mladý muž držal karanténu. "Jemu nebolo nič, ale otec ochorel asi po týždni od jeho návratu," konštatoval s tým, že mužovi boli nasadené antibiotiká a stav sa mu trochu zlepšil, no po dobratí liekov sa ale zhoršil. Presný vek a odkiaľ pacient pochádza, Béreš na základe ochrany osobných údajov uviesť nechcel.

Od stredy, 25. marca, platí podľa nariadení zákaz pohybovania sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom, rúškom, šálom či šatkou.
O prvom prípade na Slovensku informoval ešte 6. marca premiér Vlády SR. Počet pacientov odvtedy stúpol na približne 270. Ako uvádza Úrad verejného zdravotníctva, štátne laboratória za včerajší deň potvrdili 42 nových pozitívnych prípadov, zapojené súkromné laboratórium jeden. Jeden z prípadov sa týkal aj susedného okresu Lučenec, kde už vyšetrenia potvrdili dve nakazenia.

K včerajšiemu dňu však ÚVZ hlási aj prvých dvoch oficiálne vyliečených pacientov z ochorenia COVID-19. "Ide o ženu a muža z košického regiónu. Muž bol hospitalizovaný a žena v domácej karanténe," informuje Úrad verejného zdravotníctva. Včera však prepustili do domácej liečby 4 zo 6 pacientov z nemocnice v Banskej Bystrici.

Štátne laboratóriá vyšetrili k piatku, 27. marca, celkovo 5 395 vzoriek s negatívnym výsledkom.Zdroj: Rimava.sk, ÚVZ, TV JOJ

Aktualizované/Oprava 28. marca

Od potvrdenia prvého prípadu na Slovensku uplynuli tri týždne, nie mesiac ako sme pôvodne informovali v článku. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Povinné nosenie rúška, zatvorené obchody v nedeľu či núdzový stav v sociálnych zariadeniach pre seniorov
V okrese Lučenec potvrdili ďalší prípad COVID-19
AKTUALIZOVANÉ: Prvého pozitívne testovaného pacienta na koronavírus hlásia v susednom meste

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross