No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V regióne zaznamenali prvý prípad ochorenia na koronavírus, muž pricestoval z Čiech

V spádovom území Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota bol pozitívne testovaný prvý prípad ochorenia na koronavírus. Ako pre Rimava.sk v piatok podvečer uviedol regionálny hygienik Dušan Béreš, ide o muža z okresu Revúca s tým, že jednoznečne ide o importovaný prípad z Českej republiky. "K nákaze nedošlo na území našich okresov," zdôraznil Béreš. Podľa jeho slov ide o čerstvý prípad, bezpríznakové ochorenie a šetrenie ešte len rozbiehajú.

Článok pokračuje pod reklamouNa Slovensku Úrad verejného zdravotníctva evidoval k dnešnému dňu, 20. marca, 16:37 hod. celkom 137 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, negatívnych vzoriek je spolu 2670. Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR tak dnes nahlásilo 14 nových pozitívnych vzoriek.

Okresný hygienik zároveň pdotkol, že včerajší medializovaný prípad sa im zatiaľ nepodarilo dohľadať a predpokladajú, že muselo ísť zrejme k omylu a niekto nahlásil trvalé bydlisko v okrese Revúca (S informáciou prišlo RTVS, neskôr sa ukázala ako mylná,pozn. red.).

Tento týždeň už bol jeden prípad, kedy muža na základe informácií ministerstva zdravotníctva identifikovali ako pacienta z okresu Revúca s pozitívnym testom na koronavírus. No, neskôr Béreš potvrdil, že muž sa v tomto okrese, ani v okolí nezdržiaval vyše mesiaca, len udal trvalý pobyt v Revúcej. Hospitalizovaný je na infekčnom oddelení v Banskej Bystrici.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google Earth

DOPLNENÉ: Z okresu Revúca hlásia prvý prípad koronavírusu. Muž sa ale v Revúcej nezdržiaval od januára

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross