No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo V. Teriakovciach zhotovili gigantický vírus, vyzývajú ľudí k zodpovednosti. Tentokrát však nejde o atrakciu!

Vo Veľkých Teriakovciach zhotovili v týchto dňoch gigantický vírus, chcú ním poukázať na vážnosť a veľkosť jeho hrozby. Vyzývajú tak ľudí k disciplinovanosti a zodpovednosti, aby sa pričinili o minimalizovanie jeho šírenia. Vážnosť situácie každým dňom dokumentujú počty nakazených ľudí týmto smreľným vírusom.

"Tentokrát to ale nie je atrakcia, pri ktorej sa všetci fotia, ale ide o poukázanie na hrozbu pre nezodpovedných rodičov," zdôraznil pre Rimava.sk Marian Hano s tým, že OZ Teriakovčan zhotovil tento gigantický vírus pre uvedomenie nás všetkých o veľkosti hrozby vírusu. "Keď ho nevidíme tak sa ho nebojíme, ale keby každý nakazený by mal ťahať čo i len polovicu z tohto, každý by sa asi začal správať zodpovednejšie," upozorňujú manželia Miroslava a Marian Hanovci. Tí vzhľadom na momentálnu situáciu a zákaz združovania sa najnovší výtvor boli nútení spraviť len oni dvaja. Ako ďalej uviedli, každý z ich výtvorov bol doteraz skupinovou prácou členov OZ, opatrenia sú však opatrenia. Od tých si v Teriakovciach sľubujú aj to, že ľudia v tejto modernej dobe začnú viac komunikovať medzi sebou keď budú doma.

Článok pokračuje pod reklamouNápad sa podľa ich slov zrodil pri rapídnom zvyšovaní nakazených a ešte väčšom počte nedisciplinovaných obyvateľov Slovenska.

"Najbližšie dva týždne sa budeme snažiť byť čo najdisciplinovanejší. Našťastie máme pri dome záhradku tak pobyt v prírode využijeme v nej," odporúčajú ľuďom, aby dodržiavali nariadenia a necestovali, inak sa bude vírus šíriť čoraz viac ako v Taliansku. "Nejde pritom o prázdniny. Ľudia by sa nemali stretávať vo väčších skupinkách. Nie nadarmo boli zatvorené aj bary či lyžiarske strediská," avizujú obyvatelia z V. Teriakoviec. Od zajtrajšieho pondelka, 16. marca, je po dobu najmenej 14-tich dní nariadená karanténa, zatvorené sú tak materské, základné či vysoké školy na Slovensku. Ide o nariadenia hlavného krízového štábu SR počas tohto týždňa.

Vo Veľkých Teriakovciach posledné roky pravidelne vyzdobujú balíky slamy počas sviatkov či iných významnejších udalostí. Pod ich rukami tak vznikol už veľkonočný zajac, snehuliak, čert, mega vajce či vlani kohút. Ten mal v marci takýto čas už oznamovať príchod jari.

Pokiaľ sa nespamätáte, situácia sa môže rapídne zhoršiť, upozorňuje polícia SR na sociálnej sieti. "Ak potrebujete ísť na vzduch, zdržujte sa na voľnom priestranstve s minimálnym sprievodom. Nechoďte nikde v skupinkách. Najlepšie spravíte, ak budete doma. Ak potrebujete potraviny, nakupujte s rúškom na ústach," odporúčajú. Ako ďalej uvádzajú, dostávajú správy z celého Slovenska, že Slováci si užívajú jarné nedeľné slniečko.

"Mladí ľudia, ale aj ich rodičia sa možno teraz na celej situácii zabávajú, lebo ich koronavírus smrteľne neohrozuje, avšak ak toto ochorenie prenesú na svojich starších blízkych, starých rodičov, susedov, a tí začnú kvôli nim jeden po jednom umierať, tak potom nad ich rakvou budú môcť spomínať, ako si v čase mimoriadnych opatrení išli zahrať futbal, alebo poprechádzať sa do hôr s ďalšími 50 ľuďmi," konštatuje polícia.

Zdroj: Rimava.sk, Polícia SR

Súvisiace články

R. SOBOTA: Mesto bude od pondelka doručovať nevyhnutný nákup seniorom alebo osobám ZŤP
V Banskobystrickom kraji sa potvrdil prvý prípad koronavírusu

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross