No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výsledky testovania na Dúžavskej ceste a v Hodejove sú známe. Vojaci sa do okresu ešte vrátia

Výsledky testovania desiatok obyvateľov z okresu Rimavská Sobota sú známe. Ide o sídlisko Dúžavská cesta pri Rimavskej Sobote aj o Hodejov. Do spomínanej obce sa armádni zdravotníci vrátili opakovane kvôli jednému pozitívnemu testu. Ako pre Rimava.sk potvrdil Dušan Béreš, okresný hygienik z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota, výsledky testovania dopadli negatívne. "Aj tie opakované v Hodejove," povedal pre Rimava.sk Béreš. Ich súčasťou však bola aj 32-ročná žena, ktorá mala pozitívny testa a preto sa do obce vojaci vrátili otestovať jej okolie.

"Podľa našich informácií až dva ďalšie zopakované testovania sa považujú za vyliečenie. Po prvom opakovanom je osoba ešte stále medzi možnými šíriteľmi," skonštatoval Peter Hronec z príspevkovej organizácie Zdravé regióny, ktorá s armádou testovala počas uplynulých dní viac, približne 150 ľudí v okrese Rimavská Sobota. Podľa jeho slov 32-ročná žena bývala s rodinou a všetky ostatné testy potom vyšli negatívne. "Bolo to veľmi prekvapivé. Aj preto sme ženu testovali opakovane," podotkol.

Článok pokračuje pod reklamouO druhom negatívnom výsledku redakciu informovali aj rodinní príslušníci v Hodejove, ktorých spolu so ženou opakovane otestovali ešte v nedeľu. "Dnes nám prišli výsledky, je to negatívne. Boli sme tam všetci, manželka aj deti," povedal jej manžel s tým, že im to oznámila starostka. Ako doplnila starostka obce Hodejov Katarína Jakabová, dali im vedieť z hygieny, je to pozitívna informácia pre obec, ale karanténne opatrenia však dodržiavajú aj naďalej. O ľudí v karanténe sa podľa jej slov starali len pár dní, ako u nich vyšiel prvý pozitívny test.

Armádni zdravotníci v uplynulých dňoch testovali v Hnúšti, Hodejove, Šíde, či Dúžavskej ceste pri Rimavskej Sobote. Celkovo bolo tak viac ako 140 testov. Len jedna osoba bola pri prvom kole testovania pozitívna. Podľa Petra Hronca je s počtom otestovaných ľudí, najmä v Hodejove veľmi spokojný. "Je to jediná možnosť, ako zistiť či náhodou niekto z tých ľudí nie je pozitívny," povedal Hronec, podľa ktorého s týmito ľuďmi denne pracujú ich hliadky a preto by mali v testovaní pokračovať. Kedy to bude, uviesť zatiaľ nevedel, malo by však ísť o navrhované lokality Rimavská Seč, Širkovce, Kokava nad Rimavicou či Klenovec. "Všade je minimálne 20 ľudí, o ktorých už teraz vieme," podotkol Hronec, podľa ktorého sa im ozývajú už aj z lokalít, kde hliadky nemajú a dávajú im podnety na otestovanie prostredníctvom starostov.

V regióne už testovali ľudí pred časom aj vo Fiľakove. Podľa informácií primátora Attilu Agócsa boli testy negatívne a otestovali viac ako 20 ľudí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross