No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Železník je opäť o niečo krajší, na brigádu prišli aj ľudia z Revúcej

ŽELEZNÍK – Úprava a čistenie svahu so skalkou a oprava železného zábradlia pri historickom altánku boli dve hlavné činnosti, na ktoré sa zamerali dobrovoľníci počas sobotňajšej (5. 6.) brigády v Železníku, časti obce Turčok. Rimava.sk o vykonaných prácach informoval predseda občianskeho združenia (OZ) Skryté poklady Slovenska Ladislav Bene, ktoré sa dlhodobo snaží o záchranu a revitalizáciu pamiatok v tejto niekdajšej baníckej kolónii.

Zišlo sa nás približne 15 dobrovoľníkov. Bola to piplavá robota a úplne sme ju nedokončili, ale dohodli sme sa, že v nej budeme pokračovať. Niektorí ľudia by sa do toho mali pustiť už o týždeň a začiatkom júla máme plánovanú ďalšiu brigádu, keď by sme chceli dokončiť vyčistenie priestranstva. Začiatkom augusta by mala pribudnúť zeleň a vtedy plánujeme prakticky všetko dokončiť,“ avizoval Bene.

Článok pokračuje pod reklamouNa dnešnú brigádu prišli podľa jeho slov okrem domácich zo Sirka, Železníka a Turčoka aj ľudia z občianskeho združenia Naša Revúca. „Chcem sa im poďakovať za pomoc. Považujem to za veľké pozitívum, že priložili ruku k dielu a aj vďaka nim sme mohli urobiť toľko práce,“ zdôraznil predseda OZ.

Obnova však čaká aj samotný altánok a kolkáreň v Železníku, ktorú pred niekoľkými rokmi poškodil padnutý strom. Táto záležitosť je v kompetencii obce, pričom v júni by mali prebehnúť rokovania s pamiatkarmi. Už budúcu sobotu (12. 6.) sa majú začať tiež práce na budovaní základov vyhliadky, ktorá vznikne nad bývalým kinom.

Dobrovoľníci na Železníku brigádovali aj začiatkom mája. Viac o ich práci i stručnej histórii tohto čarovného miesta sa dočítate v našom staršom článku.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Revúcej a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross