No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žiadosti z regiónu o multifunkčnú halu čakajú hodnotenia

rieka-rimavaŽiadosti samospráv v rámci regiónu Gemer-Malohont, ktoré prejavili záujem o výstavbu multifunkčného ihriska Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), momentálne hodnotia či potrebné dokumenty spĺňajú kritériá. Rimava.sk o tom informoval hovorca SZĽH Ľuboš Schwarzbacher.

V rámci Banskobystrického samosprávneho kraja prijal SZĽH 19 žiadostí od samospráv. Medzi nimi je aj Rimavská Sobota či Hnúšťa. Ako ďalej hovorca uviedol, momentálne projektový tím podrobne prechádza jednotlivé žiadosti, ktoré budú rozkategorizované a spracované. Na základe toho sa potom podľa jeho slov rozhodne, ktorá samospráva spĺňa alebo nespĺňa kritériá na výstavbu multifunkčného ihriska.

Multifunkčné ihrisko by podľa SZĽH malo byť s rozmermi ľadovej plochy 40×20 metrov. V letných mesiacoch by krytá plocha ihriska slúžila na iné športy, ako je hádzaná, volejbal, basketbal či úpolové športy. V tomto roku by SZĽH chcel vystavať približne desať takýchto ihrísk, pričom investícia do jedného areálu by bola približne 1 mil. eur. Podmienkou je, aby centrá boli vystavané v bezprostrednej blízkosti alebo v areáloch základných škôl, keďže cieľovou skupinou sú najmä deti od šesť do desať rokov. Ďalšou podmienkou je aj prenajatie pozemku SZĽH na 40 rokov za jedno euro a mesto by sa podieľalo na výstavbe infraštruktúry i na zabezpečení všetkých potrebných sieťových prípojok.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiaci článok
O výstavbu multifunkčného ihriska SZĽH prejavilo záujem niekoľko samospráv v regióne


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross