No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zimné korčuliarske radovánky na vodných plochách prišli až ku koncu prázdnin

Zimné radovánky na korčuliach na vodných plochách si prázdninujúce deti či dospelí mohli užiť až ku koncu zimných prázdnin. Vtedy teplota vzduchu klesla na mínusové hodnoty, kedy bývalé plážové kúpalisko v Rimavskej Sobote sa premenilo na veľkú korčuliarsku plochu. Podobne je na tom aj kurinecké jazero, kde miestami je dostatočná hrúbka ľadu. Istotou pre korčuľovanie je aj Zimný štadión. Zimné radovánky si však užívajú aj lyžiari.

Podľa viacerých korčuliarov si však viac užijú otvorený priestor na zamrznutom jazere na Kurinci či plochu na bývalom plážovom kúpalisku. „Sme aj na čerstvo vzduchu a keď svieti aj Slnko, tak je to paráda,“ povedal Peter, jeden z korčuliarov na plážovom kúpalisku. Podľa jeho slov je ľad dobrý, hladký a hoci sa občas ľudí nazbiera dosť, na tej ploche to až tak nevadí.Korčuliarov bolo vidieť aj na Kurinci. Podľa niektorých je to pre tých viac odvážnejších a skúsenejších. Dôvodom sú opäť kamene či iné predmety na zamrznutej vodnej ploche, ktoré tak obmedzujú užívať si naplno korčuľovanie na veľkej ploche zadarmo. S týmto sa korčuliari, ale aj bežkári na Kurinci stretávajú každý rok. Najbližšie dni by však korčuliari mali zvýšiť svoju opatrnosť či dokonca zvážiť korčuľovanie na zamrznutých vodných plochách. Podľa meteorológov by sa postupne malo začať otepľovať, najmä cez deň môže teplota vystúpiť na plusové hodnoty.

Ak ale patríte medzi tých viac opatrných korčuliarov, tak kondíciu môžete budovať aj na Zimnom štadióne. Jeho plochu využívajú nielen tí najmenší, ktorí sa v doprovode rodičov zoznamujú s korčuľami, ale aj mladšie či staršie ročníky. Rozpis otváracích hodín Zimného štadióna nájdete TU.

Zimu si užívajú aj lyžiari

K nízkym teplotám sa pridal aj sneh. Ten určite najviac teší lyžiarov, ktorí si ho môžu užiť aj na okolitých lyžiarskych strediskách. Lyžiarsku sezónu si môžete dožičiť na neďalekých Látkach – Hotel Royal, Kokave-Línii či Prašivej. V každom z týchto stredísk sú podmienky na lyžovanie dobré. Rovnako vhodné podmienky na lyžovanie hlási aj stredisko Hriňová – Košútka.

Tento rok môžete využiť aj služby Skibusu, ktorý Vás odvezie aj z Rimavskej Soboty na svahy do Telgártu, odkiaľ hlásia veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Grafikon Skibusu nájdete v tomto článku.

Zima tak konečne ukazuje svoju tvár. A tí športu chtiví, či korčuliari alebo lyžiari, to môžu využiť do sýtosti.

Zdroj: Rimava.sk, holidayinfo.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross