No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Teplom Vrchu odstránili havarijný stav čistiarne odpadových vôd

2. decembra 2020 | |  | 

V obci Teplý Vrch dokončili opravu čistiarne odpadových vôd. Financovaná bola z návratnej finančnej výpomoci od ministerstva financií na kompenzáciu dane z príjmov. Ako pre Rimava.sk uviedla starostka obce Jana Janšová, celkovo dostali 10 tisíc eur, z toho 8 tisíc použili na odstránenie spomínaného havarijného stavu, išlo hlavne o prečerpávaciu stanicu. "Už je to zrekonštruované. Všetko to bolo skorodované a museli sme to spraviť," povedala starostka a dodala, že veľký problém im robí komunálny odpad, ktorý sa dostáva do kanalizácie a následne do prečerpávacej stanice, čo im ničilo čerpadlá.

Článok pokračuje pod reklamouOdkiaľ sa odpad dostáva do kanalizácie, starostka uviesť nevedela, našli však v ňom konzervy či staré oblečenie, ktoré spôsobujú upchatie. Potom sa im zvýši hladina a kým sa dostanú k čerpadlám, tak to musia prečisťovať pomocou dobrovoľných hasičov a techniky.

"Asi štyrikrát sme mali takýto stav v lete," upozorňuje Janšová a dodáva, že na kanalizačné poklopy spravili kladky a teraz im ostáva veriť, že ľudia nebudú hádzať komunálny odpad do kanalizácie. "Dávali sme aj letáčiky po obci a upozorňovali sme na to v hlásení v obecnom rozhlase," podotkla starostka. Keďže sa to stávalo hlavne v lete, vylúčiť nemôžu ani rekreantov alebo rybárov. Situáciou sa zaoberali aj na obecnom zastupiteľstve.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: OU Teplý Vrch


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross