No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ VIDEO: Pri Hosticiach vypustili vodnú nádrž. Niektoré jej časti sú v havarijnom stave

Neďaleko obce Hostice vypustili vodnú nádrž. Tento a budúci mesiac ju čaká oprava a údržba v hodnote viac ako 120-tisíc eur bez DPH. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, po znížení vodnej hladiny koncom minulého roka prišli na to, že betónové konštrukcie na združenom funkčnom objekte a bezpečnostnom priepade sú v zlom stave.

„Niektoré objekty vykazovali havarijný stav, ktorý bolo nutné bezodkladne riešiť," priblížil Bocák, podľa ktorého bol udelený súhlas so začatím prác na uvedenej akcii v kalendárnom roku 2019 s podmienkou, že akcia bude realizovaná a financovaná z vlastných zdrojov v roku 2020. K odovzdaniu staveniska došlo 20. decembra, ide o opravu betónových konštrukcií a objektov.

Článok pokračuje pod reklamouNa túto rekonštrukciu v južnej časti okresu Rimavská Sobota podľa Bocáka podpísali zmluvu o dielo vlani v júni. So znižovaním hladiny kvôli plánovanému výlovu začali v októbri. „K celkovému vypusteniu došlo 23. novembra, kedy bol uvedený plánovaný výlov zo strany SRZ Rada Žilina uskutočnený," doplnil.

Oprava jednotlivých poškodených betónových konštrukcií, má byť zrealizovaná v termíne do mája až júna tohto roku. Bocák zároveň uviedol, že po ukončení všetkých rekonštrukčných prác v priebehu druhej polovice roka 2020 dôjde k postupnému napúšťaniu vodnej hladiny v zmysle platného schváleného manipulačného poriadku. Nádrž tak má naďalej slúžiť svojmu účelu, ktorý sa meniť nebude.

Zdroj: Rimava.sk

V Rimavskej Sobote sa rodí nádejný model výstavby vodárenskej infraštruktúry pre malé obce

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross