No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZŠ P. Dobšinského oslávila svoje 40. výročie vzniku

Základná škola Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote oslávila svoje 40. výročie od založenia. Toto štvrté jubileum si žiaci ako aj učitelia pripomenuli slávnostnou akadémiou v Dome Kultúry.Žiaci zo všetkých ročníkov sa pred svojimi spolužiakmi aj z iných základných škôl predviedli v hudobnom, tanečnom či akrobatickom dvojhodinovom dopoludňajšom programe. Podvečer sa však ukázali aj pred svojimi rodičmi a pozvanými hosťami.

A kedy sa začala písať história školy? Bolo to 4. septembra 1978. Vtedy do tried zasadlo 482 žiakov len I. stupňa. Avšak škola na vtedajšej Ulici Víťazstva sa stala plnoorganizovaná až nasledujúci rok, kedy ju navštevovalo 825 žiakov I. a II. stupňa. Postupne sa škola začala dostávať do širokého povedomia verejnosti a to hlavne tým, že sa žiaci začali zapájať do rôznych olympiád a súťaží. Neostalo to však len pri zapájaní sa, žiaci získavali aj popredné umiestnenia. A v roku 1995 na základe dosiahnutých výborných výsledkov prepožičaný čestný názov Základná škola Pavla Dobšinského.

Škola od svojho začiatku je zameraná na rozšírené vyučovanie cudzích jazykov a od roku 1997 sa zameriava na alternatívnu starostlivosť o nadané deti. Od roku 2003 škola vyučuje cudzie jazyky s podporou informačno-komunikačných technológií. V súčasnosti má 23 tried, na I. stupni 11 tried a na II. stupni 12 tried. Na výučbu využíva štyri pavilóny, v rámci ktorých majú žiaci aj učitelia k dispozícii odborné a špeciálne učebne.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross