No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Župa dnes slávnostne otvorila prvý úsek cyklocesty, ktorá prepojí Poltár a Rimavskú Sobotu

Zdroj foto: BBSK/FB Ondrej Lunter

POLTÁR/HRNČIARSKA VES – Prvá etapa cyklotrasy medzi Poltárom a Hnrčiarskou Vsou bola dnes (22. septembra) slávnostne odovzdaná do užívania všetkým cyklistom a širokej verejnosti. Sprievodný program si dnes pripravila župa v lokalite Maštinec, pri budove bývalej železničnej stanice.

"Minulý október sme v Hrnčiarskej Vsi odovzdali stavenisko prvej etapy cyklotrasy medzi Poltárom a Rimavskou Sobotou. Stáli sme vtedy na telese bývalej železničnej trate, na ktorom sa mala postaviť budúca cesta a len v náznakoch sme si mohli predstaviť, ako bude vyzerať. Jedna pani mi dokonca povedala, že neverí, že sa to niekedy postaví," uviedol predseda BBSK Ondrej Lunter.

Článok pokračuje pod reklamou


Tiež dodal, že dnes stáli na tom istom mieste, ale už na novej ceste. "Tá nielenže skutočne stojí a je funkčná, má dokonca aj odpočívadlo, ktoré je vybavené oddychovou plochou s prístreškami a mobiliárom pre cyklistov," doplnil s tým, že ani nie za rok sa kraju podarilo vybudovať prvú etapu cyklocesty, ktorá je dlhá 7,7 kilometra.

Celkové náklady na jej výstavbu presiahli 2,4 milióna eur a viac ako 2 milióny z nich sa podarilo získať z eurofondov.

"Cyklotrasu symbolicky odovzdávame v rámci Európskeho týždňa mobility. Jeho cieľom je povzbudiť ľudí, aby namiesto áut využili iné spôsoby dopravy. Verím preto, že táto cesta uľahčí miestnym obyvateľom cestovanie na bicykli, ktoré bude príjemnejšie a bezpečnejšie, než bolo predtým. A zároveň dúfam, že cyklotrasu vyskúšajú aj cyklonadšenci pri objavovaní tohto krásneho regiónu," doplnil župan.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross