No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Župa otvorila novú kardiologickú ambulanciu v Revúcej

Zdroj: BBSK

REVÚCA – Skvelá správa pre pacientov v Revúcej – Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK) sa do jednej z jeho šiestich župných ambulancií podarilo získať špičkového kardiológa, doktora Alexandra Bohóa. Ten od 1. augusta ordinuje v priestoroch na Železničnej ulici v ambulancii, do ktorej vybavenia BBSK investoval 85-tisíc eur. Informovala o tom župa na svojej stránke na sociálnej sieti.

„Dnes sme novú krajskú kardiologickú ambulanciu slávnostne predstavili verejnosti a ukázali, ako má ambulancia v 21. storočí vyzerať. Zakúpili sme sem echokardiograf, tlakové holtre, EKG holtre a ďalšie materiálno-technické vybavenie tak, aby tu pán doktor mohol vykonávať svoju prácu naozaj v dôstojných podmienkach a pacientom sa dostalo špičkovej starostlivosti,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako uviedla župa, doktor Alexander Bohó je špičkový odborník so skúsenosťami zo Slovenska i zo zahraničia. Ako sám hovorí, pri rozhodovaní, či prísť do krajskej ambulancie ordinovať, ho presvedčila evidentná snaha kraja priniesť pacientom kvalitu, a to nielen čo sa týka odbornosti, ale aj materiálno-technického vybavenia ambulancie.

"Kraj sa aj prostredníctvom zriaďovania ambulancií prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry snaží zmierniť dopady kritickej situácie s nedostatkom ambulantných lekárov v regiónoch. Program sa ukázal ako úspešný, pretože lekárom, ktorí tu chcú pracovať a žiť, výrazne zjednodušuje cestu, ako sa dostať k ´vlastnej´ ambulancii," dodal kraj.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross