No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako si poradiť so zariaďovaním menšej spálne?

11. októbra 2022 |  | 
Zdroj: Ground Picture/Shutterstock.com

Čo sa rozmerov týka, pre spálňu je väčšinou určená menšia miestnosť. Možno si poviete, že veď to nevadí aj tak sa do nej chodíte len vyspať. Aj keď je možné nábytok v spálni obmedziť kľudne len na posteľ, určite je vhodné mať v nej aj nejaké ďalšie zariadenie. Ako však potom docieliť, aby sa do spálne zmestilo všetko potrebné a zároveň nebola a nepôsobila preplnene?

Minimalistický dizajn, svetlé farby a kľudne aj o niečo menšia posteľ

Začnime optickým pocitom vzdušnosti. Aby ste sa vo vašej spálni necítili vo finále stiesnene, je okrem samotného nábytku dôležité nepreháňať to s dekoráciami, či veľkými a výraznými vzormi, napríklad aj na kobercoch. Ak sa budete držať minimalizmu aj po dekoratívnej stránke, môže aj malá spálňa pôsobiť vzdušne. Dopomôžu k tomu aj svetlé farby.

Aj keď aj to, ako spálňa pôsobí opticky, je dôležité, v praxi budete potrebovať ušetriť aj nejaký reálny priestor. A môžete začať základným vybavením každej spálne, posteľou. Namiesto štandardnej šírky manželskej postele, ktorou je 180 cm, zvoľte užší, 160 cm variant. O dostatok priestoru pre pohodlný spánok sa nemusíte báť ani v takomto prípade. Správny výber postele vám môže pomôcť aj s úložným priestorom. Ten totižto môže byť pod posteľou.

Pri zariaďovaní spálne rozmýšľajte prakticky

Keď už sme načrtli tému úložného priestoru ak ho v spálni potrebujete viac, jednoznačnou voľbou sú vstavané skrine, vďaka ktorým využijete rozmery miestnosti na maximum. A keď budú mať posuvné dvere, nebudú potrebovať extra priestor ani na otváranie. Posuvné dvere môžu byť aj tie, ktorými do spálne vstupujete.

V prípade, že vstavané skrine do spálne nezmestíte alebo jednoducho potrebujete aj ďalší úložný priestor, môžete sa zamerať na zariadenie, ktoré bude plniť dve funkcie. Veď napríklad rôzne úložné košíky môžu byť zároveň aj dekoratívnymi prvkami.

Komoda môže poslúžiť zároveň aj ako toaletný stolík ak na ňu položíte zrkadlo, prípadne jedno zavesíte na stenu nad ňu. Alebo si môžete do spálne zaobstarať praktický toaletný stolík, z ktorého môže byť aj príležitostný písací stôl. A naopak, písací stôl môže poslúžiť aj ako toaletný stolík.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross