No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako využiť možnosti obchodu naplno? Riešením je vhodný regálový systém

4. októbra 2022 |  | 
Zdroj obrázka: freepik.com

Jednoduchšia manipulácia s tovarom, jeho ochrana pred neželaným poškodením či využitie kapacitných možností obchodu naplno. Aj to sú výhody regálových systémov. Regálové systémy nájdu svoje uplatnenie v potravinách, kníhkupectve, ale tiež v obchode s odevmi. Na čo sa oplatí myslieť pri výbere vhodného systému? Podľa čoho vyberať regály do obchodu? A aké ďalšie výhody prinášajú regálové systémy?

Výhody regálových systémov

Vhodné regálové systémy by mali byť povinnou jazdou každého obchodníka. Dôvodov je hneď viacero. Aké sú ich hlavné výhody? Jednou z nich je aj atraktívna cena – regálové systémy sa zväčša nevyrábajú na mieru, no zároveň pokrývajú obrovské množstvo požiadaviek –, vďaka čomu si ich dokáže predajca zaobstarať za prijateľné náklady.

Ich ďalšou výhodou je univerzálnosť. Výrobcovia totiž dokonale poznajú požiadavky obchodníkov, a tým prispôsobujú rôzne varianty. Regálové systémy obsahujú širokú paletu stojanov, držiakov či vešiakov, vďaka ktorým si podnikateľ na ne môže uložiť pneumatiky, ale aj fľašky či oblečenie.

Ďalšími plusmi je vysoká nosnosť regálových systémov. Samostatnou kategóriou sú skladové systémy, ktoré pomáhajú podnikateľom využiť kapacitu skladu na maximum. Pri týchto typoch je tiež samozrejmosťou vysoká nosnosť, ktorá sa pohybuje v stovkách kilogramov.

Regálový systém vyberajte podľa toho, čo predávate

Pri skladových systémoch na dizajne takmer nezáleží, zásadným atribútom je ich funkčnosť. V prípade, že riešite vybavenie predajne, pri výbere regálového systému sa rovnakou mierou oplatí zohľadniť funkčnosť i estetickú stránku. Je totiž nesmierne dôležité, ako sa zákazník pri návšteve vášho obchodu bude cítiť.

Vzhľad regálových systémov tak prispôsobte filozofii značky, jej estetickým kritériám a prirodzenému spojeniu s predávaným tovarom. Zároveň však myslite i na praktickú stránku regálov: produkty by na nich mali byť vystavené čo najreprezentatívnejšie. Samozrejme, v prípade, že predávate napríklad spreje, je dôležité, aby regály zohľadňovali požiadavky na ich vystavenie.

Zdroj obrázka: freepik.com

Na čo ešte myslieť pri regálových systémoch?

Ako sme už naznačili, sú to dve oblasti, ktoré sa prelínajú: estetické a praktické kritériá. Z tých praktických je to okrem optimálnej možnosti vystavenia produktov aj dostatočná nosnosť. Na trhu tiež nájdete regálové systémy, ktoré dokážete zostaviť bez použitia náradia. Ak je pre vás dôležitá rýchlosť a jednoduchosť skladania regálov, oceníte práve tieto systémy.

Estetické hľadisko zohráva v čoraz väčšom množstve oblastí dôležitejšiu úlohu. Od predaja pečiva cez oblečenie až po kávu či čaj. V takom prípade je namieste myslieť na vhodnú farebnosť, ktorá zohľadňuje celkový vizuál obchodu. Tiež berte do úvahy povrchovú úpravu: stále viac fanúšikov si získava matný lak, ktorý pôsobí decentnejšie a elegantnejšie. Vďaka vhodne zvoleným regálovým systémom dokážete úspešnejšie využiť svoj predajný potenciál.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross