No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kde hľadať nápady na nové outfity? Poradíme vám!

27. februára 2022 |  | 
Zdroj: CCC

Za pomoci toho, ako sa obliekame, dokážeme so svetom zdieľať naše ašpirácie, pohľad na svet, ale i životný a osobný štýl.

Každý si tak môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje, a v čom sa cíti komfortne bez ohľadu na to, či sa jedná o bežný pracovný deň alebo o spoločenskú udalosť. Neustále však hľadať nové a nové inšpirácie na outfity môže byť náročné.

My vám poradíme, kam sa pozrieť a kde hľadať nové nápady, aby ste vždy dokázali držať krok s najnovšími módnymi trendmi.

Pozorujte ľudí

Ak netušíte, kam by ste sa chceli s vašim osobným štýlom posunúť, alebo čo je momentálne trendy, zapojte svoje najzákladnejšie zdroje – rodinu a priateľov. Koho doma obdivujete? Kto sa podľa vás v práci oblieka najlepšie?

Čo majú títo ľudia na sebe, keď si v duchu poviete, že vyzerajú pekne? Inšpirujte sa! Vezmite si tieto outfity ako miesto, kde môžete začať. Tam to však nekončí. Sadnite si na lavičku na rušné miesto v meste a pozorujte okoloidúcich ľudí.

Zdroj: CCC

Platí tiež, že ak vidíte veľa ľudí na ulici oblečených v určitom štýle, alebo s určitým kusom oblečenia, pravdepodobne je to momentálny trend, a mali by ste popremýšľať, ako ho zakomponovať do vášho šatníka.

Internet je váš najlepší kamarát

Sadnite si za počítač a začnite hľadať. Najviac sa o módnych trendoch a o tom, čo sa momentálne nosí dozviete práve na internete. Prezrite si všetky známe online módne časopisy, ako je napríklad Vogue, ktorý vám ponúkne skutočne dobrý prehľad o súčasnej móde.

Prípadne sa pozrite na rôzne fashion blogy známych značiek. CCC blog vám napríklad pravidelne doručí istú formu inšpirácie a skvelé je, že CCC má naozaj široký sortiment skutočne dostupných módnych kúskov, takže si ich následne dokážete aj rýchlo a jednoducho zabezpečiť online, alebo v kamennom obchode vo vašom meste.

Blogy sú plné módnych tipov a inšpirácií, tak si nájdite zopár módnych blogeriek alebo blogerov, ktorých štýl obdivujete, a sledujte ich štýl. Ak vás zaujíma nejaký konkrétny štýl, napríklad boho alebo preppy štýl, hľadajte priamo vývoj trendu pod týmto konkrétnym štýlom.

Skvelou inšpiráciou sú aj celebrity a influenceri, ktorí zvyčajne kopírujú alebo udávajú najnovšie trendy. Vyhľadávajte preto známe celebrity na internete alebo ich sledujte priamo na sociálnych sieťach. Zistite, čo momentálne nosia, a ktoré kúsky sú v centre pozornosti.

Následne dokážete tieto kúsky nájsť na e-shopoch alebo v obchode v rámci vášho rozpočtu. Sledujte aj neformálne outfity celebrít, ako sú mikiny a legíny.

Zdroj: CCC

Prejdite sa po meste a zamierte na módne prehliadky

Ďalším zdrojom inšpirácie sú butiky a značkové obchody. Venujte pozornosť štýlu figurín a konkrétnym outfitom. Aké prvky sa naprieč výkladmi neustále opakujú? Je to dobrý spôsob, ako zistiť, ktoré položky sú trendy, a preskúmať napríklad umenie vrstvenia, pretože figuríny sú často upravené tak, aby predvádzali viacero módnych kúskov.

Ak sa budete prechádzať po ulici s haute couture značkami, buďte dvojnásobne pozorní. V tomto prípade je trendy všetko, čo v danom výklade vidíte. Samozrejme, podobný spôsob inšpirácie môžete nájsť aj online, keď budete na webových stránkach hľadať tzv. lookbooky.

Tento článok by nebol úplný, keby sme v ňom nespomenuli jeden z najdôležitejších zdrojov módnych trendov – samotné módne prehliadky. Tie sú skvelým zdrojom inšpirácie, a to nemusíte ani chodiť priamo na týždeň módy v New Yorku. Každú veľkú módnu prehliadku za posledných 20 rokov dnes už nájdete na internete.

Pozrite sa na toľko módnych show, koľko len budete chcieť. Nájdite módne trendy, ktoré vám vyhovujú, a ktoré si chcete osvojiť. Je to ešte jednoduchšie ako samotné nakupovanie. Pozeráte sa, aké spoločné motívy by sa spolu dali skombinovať, a len nasávate inšpiráciu.

Berte to tak, že mnohé kúsky a styling na mólach nie sú určené na každodenné nosenie. To, čo vidíte, je istá forma umenia, no môže to byť aj skvelá inšpirácia k outfitu.

Pri hľadaní inšpirácie nezabúdajte, že nemusí nutne pochádzať z módy. Môžete sa inšpirovať botanikou, umením, filmom alebo zvieratami tak, ako to robia samotní módni návrhári. Ak vidíte kvetinu s úžasnými farbami, skúste tieto farby začleniť do svojho outfitu. Inšpirácia mimo oblasti módy vám môže pomôcť nájsť vzhľad, ktorý je jedinečný a trendový.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross