No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Moderné okná si pýtajú exteriérové žalúzie. Všetko pre vaše súkromie a komfort

1. septembra 2022 |  | 
Zdroj: Usplash

Vieme, že výberom správneho typu okna sa naše snaženie nekončí. Je množstvo detailov, na ktoré treba myslieť – vybrať si ladiace parapety, sieťky proti hmyzu, ale aj interiérové alebo exteriérové žalúzie. Všetky tieto prvky sa postarajú o to, aby ste boli s novými oknami maximálne spokojní. Kvalitné exteriérové žalúzie sa navyše pohrajú aj s dizajnom domu. Aké máte možnosti?

Spoľahnite sa na moderné riešenia

Každý výrobca okna, ktorý je hrdý na dizajn svojich výrobkov, sa usiluje zladiť k nim aj doplnky. Preto netrvalo dlho a na trhu boli moderné žalúzie do exteriéru, ktoré sú prakticky bezúdržbové, variabilné a navrhnuté tak, aby s oknom a dizajnom domu tvorili dokonalú harmóniu. Kvalitné exteriérové žalúzie sa teda nepostarajú len o optimálne tienenie v dome či byte, ale takisto vám doprajú súkromie v rušných mestských častiach.

V neposlednom rade príjemne dopĺňajú charakter stavby. Stačí zvoliť vhodný dekor a výsledok vás prekvapí. Ak túžite po tôni na terase či balkóne, vkusná pergola či dostatočne veľká markíza dokáže zatieniť dostatočne veľkú plochu.

Dá sa to aj inak? Samozrejme! Vonkajšie žalúzie na balkón si poradia s hlukom z ulice a postarajú sa o súkromie. Radi sa na balkóne kocháte zeleňou, no je prehriaty od slnečných lúčov? Práve ste našli riešenie, ako si relax na balkóne užijete čo najlepšie.

Zatieňte efektne okná aj balkóny

Vedeli ste, že využitím exteriérových žalúzií môžete teplo od vašich príbytkov odraziť ešte skôr, ako sa prikradne k vašim oknám? Tvoria spoľahlivý ochranný štít, ktorý minimalizuje množstvo slnečných lúčov prenikajúcich do interiéru, ale takisto bojujú aj s mrazivým vzduchom. Exteriérové žalúzie sa čoraz častejšie stávajú súčasťou domov a bytov a my sa tomu vôbec nečudujeme.

modernou a praktickou ozdobou každého okna. Jednoducho sa s nimi manipuluje vďaka automatizovanému systému ovládania, majú dlhú životnosť a samozrejmosťou je povrchová úprava, ktorá sa nezľakne UV žiarenia, mrazu ani dažďa. Kvalitné exteriérové žalúzie vydržia aj nápory vetra a materiálové spracovanie sľubuje, že vás svojím elegantným vzhľadom budú tešiť dlhé roky.

Zdroj: Pexels

Ďalšie výhody exteriérových žalúzií

Čo vás pri výbere tienenia motivuje najviac? Potrebujete žalúzie, aby ste sa mohli kvalitne vyspať po nočnej zmene, a to aj za denného svetla? Žalúzie zatienia priestor na 98 % a presvedčí vás aj fakt, že interiér dokážu izolovať nielen od tepla, svetla, ale aj od hluku. Budete prekvapení, aké príjemné teploty v interiéri navodíte aj bez využitia klimatizácie. Ovládanie žalúzií je plynulé a tiché, nečakajte hrkot lamiel ani nijaké škrípanie. Exteriérové žalúzie môžete v dnešnej dobe ovládať aj prostredníctvom smartfónu, čo len zvyšuje komfort bývania. Vďaka širokej dostupnosti farieb a tvarov lamiel či možnosti zabudovania boxov si tak viete zaobstarať tienenie na mieru.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross