No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Náramkové hodinky: módny doplnok aj súčasť pracovného dress code

23. októbra 2022 |  | 
Zdroj foto: Viacheslav Boiko/Shutterstock.com

Aby žena podtrhla a zvýraznila svoj outfit, postačí, aby si vybrala vhodný šperk či kabelku. Ale čo muž? Tí majú pri výbere doplnkov obmedzené možnosti. Jeden doplnok by však každý muž vo svojom šatníku mal mať - pánske náramkové hodinky. Možno budú mnohí oponovať pokrokovou dobou smartfónov, kedy stačí pozrieť na telefón a zistíme presne, koľko je hodín. Viete však, prečo sú hodinky často lepšie ako smartfón? A ako si vybrať model, ktorý nebude len ležať v zásuvke?

Hodinky sú lepšia voľba ako smartfón

Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí mať náramkové hodinky:

  • Hodinky z trhu ani silným vplyvom telefónov nevymiznú. Vždy totiž budú existovať profesie, pri ktorých je čas dôležitý a byť presný je nutnosť. Ide o pilotov, letušky a stevardov či vojakov. Práve oni skôr ako na telefón pozrú na svoje náramkové hodinky.
  • Menej rozptýlení. Poznáme to všetci. Potrebujete len vedieť, koľko je hodín a zrazu ubehne hodina a vy stále držíte telefón v ruke? Klasické náramkové hodinky vás takýchto situácií ušetria a zabezpečia, že čas využijete zmysluplnejšie.
  • Dodajú sebadôveru a sebavedomie. Zaujímavé hodinky sú módny doplnok, ktorý si ľudia všimnú a vy sa tak budete cítiť sebavedomejšie. Fungujú presne ako drahý oblek alebo topánky.
  • Pri formálnych stretnutiach sú lepším spoločníkom. Neustále pozeranie na displej telefónu môže najmä pri formálnych stretnutiach pôsobiť nezdvorilo a hoci len chcete vedieť, koľko je hodín, vaša spoločnosť to môže chápať ako znak nezáujmu.

Ako vybrať hodinky, ktoré budete nosiť každý deň?

Pri kúpe hodiniek je dôležité zodpovedať si niekoľko otázok:

  • Aký je váš osobný štýl? Ak ste napríklad športový typ, môžete siahnuť po hodinkách značky Citizen. Môžete si vybrať z modelov, ktoré majú chrómové aj silikónové  remienky, sú vodotesné, odolné proti pádu a poškriabaniu. Budú teda ideálnym spoločníkom pri športových aktivitách.
  • Na akú spoločenskú udalosť sa chystáte? Ak často navštevujete formálne, ale aj neformálne stretnutia, budú pre vás ideálne hodinky, ktoré sa hodia na oba typy stretnutí. Vyberte si napríklad zo štýlovo univerzálnych modelov Tommy Hilfiger hodiniek.
  • Aký materiál preferujete? To, či si vyberiete kožený, kovový alebo silikónový náramok je na osobnej preferencii. Pri kožených náramkoch treba myslieť na neskoršie zladenie napríklad s opaskom či koženými topánkami. Voľte preto skôr neutrálny odtieň, akým je napríklad hnedá či čierna.
Zdroj foto: waewkid/Shutterstock.com

Spôsoby a pravidlá nosenia hodiniek

Spôsob nosenia náramkových hodiniek nie je striktne daný. Mnohí sa prikláňajú k hodinkám umiestneným na nedominantnej ruke, to však neznamená, že ak vám vyhovuje opačná ruka, nosíte ich nesprávne. Pravidlom tiež bolo, aby hodinky spod rukáva elegantnej košele mierne vytŕčali. Dnes je tomu však dávno inak. Niektorí muži ich nosia dokonca na rukáve, pretože tak im to viac vyhovuje. Správny spôsob nosenia je preto ten, ktorý najviac vyhovuje vám. Nemusíte sa držať pravidiel, ktoré boli zaužívané v dávnej spoločenskej etikete.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross