No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Osobná doprava na letisko Schwechat: Výhody a nevýhody

24. apríla 2023 |  | 

Letisko Schwechat je najväčšie letisko v Rakúsku a je dôležitým medzinárodným dopravným uzlom v Európe. Nachádza sa iba niekoľko kilometrov od Bratislavy, čo z neho robí prirodzenú voľbu pre cestujúcich z južnej časti Slovenska. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať na letisko Schwechat, ale mnoho ľudí si vyberá osobnú dopravu. V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody cestovania na letisko Schwechat vlastným autom, taxíkom alebo s požičaným autom.

Výhody osobnej dopravy

Jednou z hlavných výhod osobnej dopravy na letisko Schwechat je pohodlie a flexibilita. Svoj čas môžete plánovať podľa vlastných potrieb a nie ste závislí na rozvrhu verejnej dopravy. Môžete si tiež prenajať auto alebo si zobrať vlastné a nebudete musieť čakať na žiadne spoje. Ak máte veľa batožiny, s osobným autom to bude jednoduchšie a pohodlnejšie.

Druhou výhodou je rýchlosť. Cesta z Bratislavy na letisko Schwechat by nemala trvať viac ako 40 minút, ak nie je príliš veľa premávky. Môžete si tiež zvoliť trasy a cesty, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám, aby ste sa vyhli oblastiam s veľkou premávkou.

Nevýhody osobnej dopravy

Hlavnou nevýhodou osobnej dopravy na letisko Schwechat je cena. Ak sa rozhodnete pre taxík, cena môže byť dosť vysoká a ak si prenajmete auto, budete musieť platiť za pohonné hmoty a parkovanie na letisku. Ak vlastníte auto, budete musieť platiť za benzín, poplatky za diaľnicu a parkovanie.

Druhou nevýhodou môže byť stres. Ak nie ste znalí okolitých ciest, môže byť náročné sa dostať na letisko. Môžete byť nervózni z toho, že sa zablúdite alebo nestihnete let, pretože sa dostanete na letisko neskoro. Okrem toho, ak sa dostanete do kolóny alebo narazíte na zvýšenú premávku, zase hrozí že svoj odlet zmeškáte. Tomuto všetkému je možné sa vyhnúť v prípade ak využijete možnosť služby taxi na Schwechat.

Cesta z Bratislavy na letisko Schwechat by mala s taxi službou trvať približne 40 minút, v závislosti od premávky, a môže stáť od 40 do 60 eur. V tomto prípade sa môžete spoľahnúť že autá sú moderné, pripravené na prevádzku za každých okolností (využívajú služby pneuservisu v Bratislave na prezúvanie letných a zimných pneumatík) a vodiči skúsení.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross