No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Posedenie na záhrade: Vyberte si pohodlné a praktické kúsky!

5. augusta 2022 |  | 
Zdroj: https://unsplash.com/photos/jDlTJSrjlgI

Záhrada je miestom, kde môžete odpočívať a relaxovať po náročnom dni. Ako si vytvoriť záhradné sedenie tak, aby spĺňalo vaše predstavy?

Pod vonkajším posedením si môžete predstaviť stôl s lavicami či kreslami, kam sa zmestí celá rodina, tiež pohodlné záhradné ležadlá alebo postele, prípadne aj populárne hojdacie kreslá, o ktoré býva často bitka. Je len na vás, aké kúsky zaradíte do vašej záhradnej výbavy.

Vytvorte si vonkajšiu obývačku

Záhradné sedenie je vhodné je situovať blízko domu, najmä na terasu. Určite to neskôr oceníte, keď budete chcieť raňajkovať, dať si dobrý obed, večeru alebo popoludňajšiu kávu. Okrem komfortného sedenia myslite aj na záhradný nábytok, ktorý je nenáročný na starostlivosť a údržbu. Mimoriadne praktický je umelý ratan, ktorý odoláva pôsobeniu slnečných lúčov a problémy mu nerobia ani výkyvy teplôt či kontakt s vodou.

Na to, aby ste ho udržali v čistote, vám postačí voda a handrička. Keď už máte výber jasný, vaše oddychové miesto dolaďte aj vhodnými doplnkami. Nezabudnite na kvetináče s bylinkami alebo obľúbenými okrasnými kvetmi, dáždnik, prípadne tieniacu plachtu. Na dotvorenie útulnej atmosféry vám poslúžia svietniky, svetielka alebo obľúbené svetelné reťaze.

Zlaďte posedenie s exteriérom

Vaše záhradné sedenie by sa malo typovo hodiť k domu. K moderne riešenej záhrade voľte aj moderné kúsky záhradného nábytku. Minimalizmus je stávkou na istotu, osvedčil sa kov, ratan a drevo v jednoduchých a čistých líniách. Nech zvolíte akékoľvek riešenie, vždy treba vychádzať z toho, aký je charakter záhrady a domu.

Každý typ posedenia je možné prispôsobiť tak, aby do vašej záhrady dokonale zapadol, stačí nazrieť do ponuky a vybrať si zariadenie do záhrady podľa vlastných preferencií. Existuje mnoho druhov, typov i prevedení záhradného nábytku. A keď už budete mať vybraté nové sedenie, do relaxačnej zóny môžete pridať vonkajšie lehátka, hojdačky, závesné kreslá alebo iné kúsky, ktoré vám pobyt na čerstvom vzduchu ešte viac spríjemnia.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross