No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Top 10 pomôcok na domáce cvičenie, ktoré musíte mať

5. augusta 2022 |  | 

Veľa ľudí pohyb odkladá, pretože si myslia, že nemajú potrebné pomôcky na cvičenie. Pravda je však taká, že drahé pomôcky na cvičenie vôbec nepotrebujete. Stačí trocha času a veľká motivácia.

Tu je 10 pomôcok na cvičenie, ktoré vám pomôžu byť aktívnejšími bez toho, aby vás finančne zruinovali. Každá položka má bezplatnú alebo lacnejšiu alternatívu, čo je skvelé pre začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí, či chcú väčší finančný záväzok podstúpiť. Nechajte si poradiť od tímu SKHerbalife.sk

1. Fľaša na vodu

Keď cvičíte, musíte sa hydratovať. Ubezpečte sa, že máte zo sebou vodu či proteínový nápoj  pri každej prechádzke či akomkoľvek inom cvičení. Nezabúdajte piť ani keď ste doma a niekoľkokrát denne si fľašu na vodu dopĺňajte.

Alternatíva: Používajte recyklovanú fľašu na vodu.

2. Podložka na jógu

Podložka na jógu je miesto na cvičenie, ktoré môžete premiestňovať! Na to, aby ste podložku dobre využili, nemusíte jógu cvičiť: je skvelá na kľuky, sedy-ľahy a dobre slúži aj ako protišmyková plocha na cvičenie na cestách.

Alternatíva: Mäkší povrch, ako je napríklad koberec alebo uterák.

3. Činky

Činky sú perfektné na prenosný silový tréning. Dajte si pozor na výber správnej váhy činky: dobrá technika a ľahšia váha môžu priniesť lepšie výsledky ako zlá technika a ťažšia váha.

Alternatíva: Čokoľvek, čo sa dá bezpečne zdvihnúť, ako napríklad vrecia s pieskom či fľaše plné vody.

4. Švihadlo

Skákanie cez švihadlo môže byť zábava a zároveň skvelé kardio. Švihadlo bude užitočné aj ako strečingový popruh na zlepšenie flexibility.

Alternatíva: Dá sa použiť akýkoľvek kus lana, alebo jednoducho skáčte bez neho.

5. Odporová guma

Odporová guma je skvelou pomôckou na cvičenie predovšetkým na cestách! Gumy sú praktické, ľahké a jednoducho sa používajú.

Alternatíva: Na základné cviky sa dá použiť kúsok jemného lana či skrútený uterák. Neriskujte používanie hadicových či gumových pásov, ktoré nie sú určené na cvičenie, mohli by sa roztrhnúť a poraniť vás.

6. Medicinbal

Existuje veľmi veľa efektívnych cvikov na vrchnú aj spodnú časť tela, ktoré môžete s medicinbalom cvičiť. Medicinbaly sú vhodné predovšetkým na cvičenie vo dvojici.

Alternatíva: Basketbalová či futbalová lopta. Aj bez pridanej váhy môžete robiť množstvo pohybov, ktoré vám pomôžu zlepšiť koordináciu.

7. Nastaviteľný schodík na cvičenie

Schodík na cvičenie zaberá veľmi málo miesta a môžete ho používať ako súčasť kruhového tréningu alebo na skvelý kardio tréning. Vyberte si schodík na cvičenie s protišmykovým povrchom a nastaviteľnou výškou tak, aby vyhovoval vašim potrebám.

Alternatíva: Pevná drevená debna, prepravka či schody.

8. Časovač alebo stopky

Je to nevyhnutná pomôcka k intervalovému tréningu. Stopky zabezpečia, že k sebe budete úprimní, čo do dĺžky tréningu či zabehnutého času.

Alternatíva: Smartfón s aplikáciou stopky.

9. Motivačná hudba

Zostavte si skvelý zoznam skladieb na cvičenie s vašou obľúbenou motivačnou hudbou. Hudba odbúrava stres a nebudete toľko myslieť na to, koľko minút ešte máte pred sebou.

Alternatíva: Zapnite si rádio alebo si nájdite obľúbenú hudobnú aplikáciu.

10. Jeden perfektne padnúci outfit na cvičenie

Doprajte si kvalitné oblečenie na cvičenie vrátane obuvi. Výber oblečenia, ktoré vám padne, podporí vás na potrebných miestach a v ktorom budete dobre vyzerať, vám pomôže nájsť motiváciu k cvičeniu!

Alternatíva: Pohodlné pyžamo je tiež prijateľným outfitom. Ale, dámy, určite investujte do pevnej športovej podprsenky!

Ak máte o niečo väčší rozpočet…

Najobľúbenejším vybavením na domáce cvičenie je starý dobrý bežecký pás. Ja milujem behanie vonku, ale poznám veľa ľudí, čo radi behajú na bežiacom páse. Výhodou bežiaceho pásu doma či v kancelárii je zníženie pravdepodobnosti vynechania tréningu.

Keďže však kúpa bežiaceho pásu je veľkou investíciou, musíte sa zamyslieť nad tým, prečo ho chcete, ako často ho budete používať a aké by mal mať funkcie, aby vám pomohol dosiahnuť vaše ciele.

Tu je šesť tipov, na čo sa pri kúpe bežiaceho pásu zamerať:

  1. Skôr, ako ho kúpite, vyskúšajte si ho. Plochy bežiacich pásov majú rôzne dĺžky. Dĺžka plochy by mala byť dostatočná pre váš krok.
  2. Ak plánujete behať pravidelne, vyberte si povrch s hrubým pásom, ktorý bude tlmiť vaše kroky.
  3. Na bezpečnosti nešetrite. Tlačidlo automatického vypnutia by malo byť samozrejmosťou hlavne, ak máte deti. Pre vašu vlastnú bezpečnosť sú dôležitými prvkami popruh a bezpečnostná spona, ktoré sa pripínajú k vášmu oblečeniu a automaticky bežiaci pás zastavia, ak sa príliš vzdialite od ovládacieho pultu.
  4. Ak chcete behať do kopca, nájdite si bežiaci pás, ktorý ponúka až 15-percentné stúpanie. Najjednoduchšie modely ponúkajú 8 – 10 percent.
  5. Zaznamenávanie histórie môže byť užitočné, pokiaľ trénujete na určitú udalosť. Možnosť monitorovať spálené kalórie a srdcovú frekvenciu vás môže motivovať.
  6. Vopred zvolený program je skvelou funkciou, pretože si ho nemusíte zostavovať sami. Je to ako zabudovaný osobný tréner.

Vyhraďte si čas na zhodnotenie svojich potrieb a cieľov. Ak si myslíte, že by vás možnosť mať doma nejaké pomôcky na cvičenie mohla motivovať, pred tým, ako investujete do drahšieho variantu, začnite s niečím, čo nie je príliš drahé a uvidíte, ako často danú pomôcku budete používať. Je dôležité, aby ste pochopili, že aj vaša vlastná váha je pre získavanie sily dostatočná. Jednoduchá chôdza či beh sú úžasným kardio cvičením. Vyberte si teda cvičebný plán, ktorý vás bude baviť a budete sa z neho tešiť!

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross