No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výnimočný interiér vďaka prírodným tehlovým obkladom

30. novembra 2022 |  | 
Zdroj: rustique.sk

Tehlový obklad predstavuje nestarnúci dizajnový prvok, ktorý vkusne oživí interiér aj exteriér. Stačí už jedna tehlová stena v obývačke či obloženie okolo schodiska, aby vaše bývanie získalo výnimočný a atraktívny vzhľad.

Ak sa rozhodnete pre tehlový obklad, mali by ste vedieť, že nie je tehla ako tehla. Prezradíme vám, aké výhody prinášajú prírodné tehlové obklady.

Prírodná tehla vydrží celé generácie

Kvalitná tehla sa vyrába z hliny, piesku a vody. Aby si zachovala svoje vlastnosti ako sú pevnosť, mrazuvzdornosť a farebná stálosť, musí byť vypálená naozaj poctivo. Prvotriedne tehly sa vypaľujú 7 až 12 dní pri extrémne vysokej teplote okolo 1200 stupňov Celzia.

100 % prírodné zloženie, kvalita spracovania a dlhá životnosť robia z tehly jedinečný udržateľný materiál.

Dokonalé sýte farby aj jemné odtiene

Červené tehlové obklady sú nestarnúca klasika. Dnes však máte k dispozícii stovky farebných odtieňov, z ktorých si môžete vybrať ten pravý pre váš interiér či exteriér. Odtiene farieb vznikajú dokonalým zmiešaním 16 druhov hlín v kombinácii so stovkami typov minerálnych pieskov. Prírodné tehlové obklady neobsahujú žiadne umelé farbivá ani iné nežiaduce látky.

Zdroj: rustique.sk

Ručne vyrábaný tehlový obklad oživí každý priestor

Pravé tehlové obklady vnesú do interiéru nezameniteľný štýl, aký s betónovým či sádrovými obkladmi nie je možné dosiahnuť. Poctivé prírodné tehly majú rôznu štruktúru a drobné odchýlky v rozmeroch. Každý kúsok tehly, ktorý je vložený do obkladu, predstavuje ručne narezaný originál. Takto vytvorený obklad na mieru sa stane dominantou miestnosti.

Sériovo vyrábaný obklad podľa šablóny rozpoznáte od toho prírodného už na prvý pohľad. Práve príliš symetrické rozloženie a rovnaká štruktúra pôsobia neprirodzene.

Originálne ručne alebo strojovo formované tehly od najlepších svetových výrobcov. Navštívte najväčší stredoeurópsky výstavný park s tehlovými obkladmi v Bratislave či v Košiciach alebo využite virtuálnu prehliadku z pohodlia domova. V Rustique získate komplexný a odborný servis – od návrhu až po samotnú realizáciu.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross