No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TV Rimava: Masívna rekonštrukcia strednej školy za päť miliónov eur posunie úroveň vzdelávania

14. apríla 2023 |  | 
Zdroj: FB SOŠTaAP

RIMAVSKÁ SOBOTA – Stredná odborná škola technická a agropotravinárska (SOŠTaAP) v Rimavskej Sobote prechádza masívnou rekonštrukciou. Projekt za takmer päť miliónov eur posunie úroveň vzdelávania o niekoľko krokov ďalej.

Svetová banka vybrala SOŠTaAP ako jednu z ôsmich škôl do projektu Catching-up. "Náš projekt má názov Stredná odborná škola technická a agropotravinárska, atraktívne prostredie pre odborné vzdelávanie, všetko pod jednou strechou na jednom mieste," uviedla pre TV Rimava riaditeľka školy Dagmar Vašová.

Článok pokračuje pod reklamou


"Chceli sme zatraktívniť najmä tú praktickú časť vzdelávania tým, že sme odborná škola, tak zatraktívniť odborný výcvik a prístup k novým technológiám žiakom. Čo sa týka projektu, rozdelili sme ho na viacej častí, prvá časť bola stavebná, v rámci toho robíme rekonštrukciu mäsiarskej dielne, pekárenskej dielne, cukrárskych dielní, rekonštukciu školskej jedálne, energobloku, staviame nové budovy pre odbory autoopravár, ktoré máme doteraz na Košickej ceste a prístrešok pre poľnohospodársku techniku a spolu s tým sa robia aj spevnené plochy, budujú sa dve parkoviská," povedala Vašová.

Suma sa musí preinvestovať do novembra, škola preto nezaháľa. Okrem rekonštrukcií a výstavby budov nakupujú zariadenia do jednotlivých dielní a kuchyne.

Viac sa dozviete v reportáži TV Rimava:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross