No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TV Rimava: Na Z. Š. P. Dobšinského vzdelávajú aj deti s autizmom. Špeciálne triedy vznikli na podnet rodičov

12. apríla 2023 |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Základná škola Pavla Dobšinského prevádzkuje dve špeciálne triedy pre deti s autizmom. Práca s nimi je náročná, no obohacujúca.

Prvú triedu pre žiakov s autizmom a mentálnym postihnutím otvorili v školskom roku 2020/2021 a druhú pre deti s autizmom bez mentálneho postihnutia otvorili v tomto školskom roku, obe triedy majú momentálne po päť žiakov. "Podnet na ich otvorenie vyšiel zo strany rodičov, ktorí majú takéto deti a hľadali možnosti v okolí. Uvedomila som si, že to obnáša veľa starostí, organizačného zabezpečenia, obávala som sa, či budem mať kvalifikovaný personál, predsa len je to práca, ktorá je veľmi náročná, nie vždy totiž vidíte pokroky u týchto detí, trvá to naozaj dlho kým sa prejavia nejaké výsledky a niektorých ľudí to môže odrádzať," uviedla pre TV Rimava riaditeľka školy Erika Demková.

Článok pokračuje pod reklamou


Učiteľka v špeciálnych triedach Marcela Bellová je so svojou prácou veľmi spokojná, hoci sa k nej dostala náhodou. "Myslím si, že som sa v tom našla a baví ma to. Naše dni sú väčšinou stereotypné, keďže deti potrebujú mať zaužívané veci a svoj režim," povedala Belková.

Pozrite si reportáž TV Rimava:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross