VIDEO/FOTO: Na Jarnej cene rozhodovali centimetre, presadili sa aj domáci cyklisti

jarna cenaChladné počasie, vietor a oproti minuloročnej premiérovej jarnej klasike o desať kilometrov dlhšia trať. To čakalo približne 120 pretekárov na druhom ročníku Jarnej ceny mesta Rimavská Sobota. Toto prevažne chladné a veterné počasie sa však postaralo o nervydrásajúci záverečný boj o prvé miesto, v ktorom o absolútnom víťazovi pretekov rozhodovali len centimetre pred cieľom. V záverečnom špurte sa o to postarali Štefan Nôta a Adrián Babič. Stupeň víťazov uzatvoril Ján Halík a medzi ženami si prvenstvo vybojovala a zároveň obhájila to minuloročné Tatiana Jaseková. Na rimavskosobotský Olymp víťazov sa postavili aj niektorí domáci pretekári.

Po štarte čakalo na cyklistov viac ako sto kilometrov, ktoré ich rovnako ako minulý rok previedli juhom Rimavskosobotského okresu. A aj napriek veternému počasiu si jarná klasika ponechala svoj prívlastok. Bola vskutku rýchla, priemerná rýchlosť predstavovala približne 40 km/h. Prívlastok pretekov sa ešte viac umocnil v závere, kedy dvojica Nôta a Babič bojovali o titul absolútneho víťaza Jarnej ceny mesta. Obaja na vlások presne prešli cieľom. Nakoniec sa však z víťazstva tešil Štefan Nôta, jeho výsledný čas bol 2h:26:46.8, Babič skončil na druhom mieste, a to s minimálnym rozdielom, 2h:26:46.9. Bronzový Ján Halík dorazil do cieľa osamotený o necelé štyri sekundy za prvou dvojicou, s časom 2h:26:50.6.

Ženská kategória však za tou mužskou vôbec nezaostávala. Stovku v nohách „dala“ víťazka Tatiana Jaseková za 2h:28:45.8. Tatiana tak opäť obhájila svoje minuloročné prvenstvo. Podľa jej slov sa jej jazdilo dobre. „Deň pred pretekom som bola trochu prechladnutá, tak som bola zvedavá, čo to spraví. Mala som aj nový rám a od priateľa nové kolesá, tak sa mi šlo výborne,“ priblížila s úsmevom pre Rimava.sk možný dôvod víťazstva 🙂 Na druhom mieste so stratou na víťazku 30,8 sekundy skončila Zuzana Juhásová.

Na stupeň víťazov sa postavili aj domáce cyklistické želiezka. V kategórii mužov od 23 do 29 rokov sa na bronzový stupeň postavil Filip Balciar, pre ktorého je cyklistika životným štýlom. „Robím to pre radosť, že ma to baví a pre zdravie,“ podotkol Filip, ktorý cieľovú pásku preťal s časom 2h:28:43.2. Ako doplnil, pretekalo sa mu dobre hoci sa to ku koncu zrýchlilo. Podľa jeho slov bol s pretekom i organizáciou spokojný. Druhým domácim pretekárom bol Kamil Juhaniak. V rovnakej kategórii obsadil prvé miesto, s časom 2h:28:42.6. Pre Kamila to bola premiérová Jarná cena. „Takže som si ju vychutnal. Sústredil som sa na tú prítomnosť, či bol piaty alebo posledný kilometer a užíval som si aj atmosféru,“ priblížil Kamil. Podľa jeho slov sa na trati snažili aj s tímovými kolegami z nového cykloklubu v Rimavskej Sobote vytvoriť balík. „Ale vždy doskakoval iný pretekár z iných tímov. Náš tím však aj napriek tomu skončil dobre,“ poznamenal. Tím CK Rimavská Sobota, v ktorom obaja domáci pretekári súťažia, obsadil prvé miesto v rámci kategórie tímov.

Hoci počasie ako aj iné cyklistické podujatia, ktoré sa križovali so súťažou a okresali účasť pretekajúcich, s priebehom súťaže bol spokojný riaditeľ pretekov Jozef Juhaniak i technický riaditeľ Marek Urbančok. Ako Rimava.sk uviedol Urbančok, preteky prebiehali bez problémov. „Zaznamenali sme len jeden pád, pri ktorom dvaja cyklisti spadli, jeden však pokračoval ďalej a druhý sa rozhodol odstúpiť,“ priblížil a dodal, že na štart Jarnej ceny sa postavili cyklisti nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska či Ukrajiny.

Organizátori pretekov sa chcú touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na pretekoch Jarná Cena mesta Rimavská Sobota. Obzvlášť sa chcú poďakovať Policajnému zboru Slovenskej republiky za perfektne zabezpečenú trasu pretekov, Banskobystrickej regionálnej správe ciest v Lučenci za opravu výtlkov na cestných komunikáciách, všetkým sponzorom a partnerom pretekov a množstvu dobrovoľníkom, ktorí stáli za prípravou tohto podujatia.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.