No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rim. Sobote zaregistrovali 10 kandidátov na primátora a 114 na poslancov, pozrite si zoznam

8. októbra 2010 |  | | |

V Rimavskej Sobote na dnešnom zasadnutí mestskej volebnej komisie zaregistrovali všetkých desiatich kandidátov na primátora, ako aj 114 kandidátov na poslancov. Pre Rimava.sk to potvrdila Marta Feketeová, zapisovateľka mestskej volebnej komisie. V okresnom meste s približne 23,6 tis. obyvateľmi chce byť primátorom deväť mužov a jedna žena.

Konkurenciou terajšiemu nezávislému 53-ročnému primátorovi Štefanovi Cifrušovi, ktorý kandiduje na tretie volebné obdobie s podporou strany  Most-Híd je 32-ročný Peter Bartakovič (SaS, KDH a EDS),  51-ročný Július Sojka (SDKÚ-DS), 48-ročný Miroslav Martiš  (Smer-SD), 45-ročná Aneta Vargicová (SNS), 58-ročný František Auxt (SMK), 54-ročný Vojtech Kökény (Strana rómskej koalície).  Primátorom sa chcú stať aj nezávislí kandidáti 47-ročný Alexander Štefan, 52-ročný Samuel Urban a 59-ročný Jozef Šimko, ktorý v predošlých voľbách skončil na druhom mieste.

O miesta v 19-člennom rimavskosobotskom mestskom zastupiteľstve sa uchádza 114 občanov, z čoho je deväť nezávislých.  Straníckych kandidátov majú strany  Smer-SD (19 kandidátov),  SMK  (17), SDKÚ-DS a Most-Híd (16),  SDĽ a HZD (5),  SaS, SNS, KSS, EDS a KDH (4), Strana rómskej koalície (3), ĽS-HZDS a Rómska iniciatíva Slovenska (2).

Zoznam 114 kandidátov na poslanca MsZ

Zoznam 10 kandidátov na primátora

Súvisiace články

Kandidátnu listinu na primátora podali deviati muži a jedna žena. O post poslanca má záujem 114 Rimavskosoboťanov
Kandidovať budú všetci súčasní primátori Rimavskosobotského okresu
Primátor Cifruš bude opäť kandidovať. Kandidátnu listinu zatiaľ podal len podnikateľ Štefan
Medzi kandidátmi na primátora Šimko, Martiš či podnikateľ Štefan


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross