No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ - VIDEO: Kaštieľ v Ožďanoch horí, strecha je zničená

3. októbra 2019 |  | 

Strecha kaštieľa v Oždanoch je v plameňoch. Na mieste je viacero hasičských jednotiek z regiónu, aj vysokozdvižná plošina.

Podľa slov nášho redaktora je zničená celá strecha tejto známej historickej pamiatky. Podľa miestnych obyvateľov požiar vznikol po piatej hodine na priečelí budovy a rýchlo sa rozširoval. Viacerí tvrdili, že sa požiar objavil naraz na viacerých miestach, vyslovili podozrenie, že ide o podpaľačstvo. 

V minulosti už problém s podpaľačstvom pri kaštieli v tejto obci bol.

Správa bude doplnená

Doplnené 4. októbra
Podľa slov Mariána Brádňana z HaZZ Rimavská Sobota zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči z okolia. „Keď sme prišli na miesto zásahu, strecha bola už vo vysokom štádiu horenia,“ povedal Brádňan. K príčinám požiaru sa zatiaľ vyjadriť nevedel. Strecha bola vo výške asi 11 metrov, pri hasení používali dva rebríky. Podvečer sa podľa jeho slov dalo už dostať v autonómnych prístrojoch aj priamo na poschodia bez ohrozenia zdravia príslušníkov. „Vzhľadom na vek budovy sa musí postupovať opatrne a preverovať kde vôbec môžu vkročiť aby nedošlo k prepadnutiu podlahy,“ dodal. Pri požiari zasahovali hasiči z Poltára, Lučenca, Rimavskej Soboty, ako aj domáci dobrovoľní hasiči z Oždian, Poltára, Kružna.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross