No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Vyhodnotili Four Fest 2013, medzi najlepšími sú aj študenti SOŠOS R. Sobota

Four Fest Rimavská SobotaPrišli z piatich krajín, aby ukázali, čo vedia. Študenti stredných odborných škôl z Čiech, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a z rôznych kútov Slovenska počas dvoch dní súťažili vo svojich odboroch. Four Fest 2013, ktorý usporiadala Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote, už pozná svojich víťazov. Nestratili sa medzi nimi ani domáci stredoškoláci.

Svoju zručnosť včera v Dome kultúry predviedli kuchári, ktorí pripravovali pstruha, najlepšie si s touto úlohou poradil Lukáš Guzman zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen. Zástupca rimavskosobotskej SOŠOS Ondrej Rapčan skončil druhý, tretie miesto si odniesol za filetovanie. Porota však udelila aj mimoriadnu cenu - neobyčajnou technikou vykosťovania ryby  zaujal porotcov Imre Telek z Egru. Medzi cukrármi, ktorí mali vytvoriť dezerty na tému Deň detí, taktiež bodovali študentky zo Zvolena Dominika Soligová a Kristína Bačíková. Spojená škola z Rimavskej Soboty si vybojovala tretie miesto, zásluhou Tatiany Gőrgyovej a Renáty Kováčovej.

Čašníci súťažili v maďarskom Ózde, prvenstvo si odtiaľ priniesli Katarína Račáková a Marián Tósegy zo SOŠOS Rimavská Sobota. Obchodní pracovníci balili darčeky ku Dňu matiek, prvé dve miesta obsadili zástupkyne domácej SOŠOS Michaela Púpalová a Antónia Kalocsaiová.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=3E9TT8kGtyc" width="600" height="388"]

Spomedzi barmanov sa dnes najviac darilo Markéte Millerovej z Poděbrad. Gabriela Lobová z rimavskosobotskej SOŠOS však získala mimoriadnu cenu za najlepší obchodný názov nápoja.

V príprave kávy bol najšikovnejší Marek Galko zo SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom, druhé miesto si v konkurencii baristov vyslúžila Monika Nociarová zo SOŠOS Rimavská Sobota. Ako najlepší someliér sa ukázal Kamil Konštek zo zvolenskej strednej školy.

Pri príprave denného účesu budúce kaderníčky opäť porazil Gabriel Porteleki, študent SOŠOS Rimavská Sobota. Kozmetičky predviedli, ako by nalíčili nevestu na jej svadobný deň, vyhrala Andrea Haburajová zo strednej odbornej školy v Humennom. Porota však ocenila aj Petronelu Fazekasovú zo SOŠOS Rimavská Sobota.

Riaditeľ usporiadateľskej školy Jaroslav Bagačka po slávnostnom vyhodnotení skonštatoval, že z Four Fest-u 2013 cítiť mladosť, radosť a krásu. Podľa jeho slov bol aj šiesty ročník podujatia úspešný a vydarený.

 Výsledková listina súťaže FOUR FEST a EuroAkademic Gastro 2013.

[nggallery id=1059]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.

Súvisiace články
FOUR FEST: V Dome kultúry barmani miešajú drinky, kozmetičky líčia nevesty
FOUR FEST: Kuchári pripravujú pstruha, cukrári piekli sladkosti pre deti, vystúpil EGO !
VIDEO/FOTO: Súťaž vo varení halušiek vyhrali Rimavskosoboťania


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross