No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: FourFest už pozná svojich víťazov, takmer ani jedna škola neodišla naprázdno

Jubilejný 10. ročník FourFestu už pozná svojich víťazov. Spomedzi viac ako 100 súťažiacich z 20 stredných odborných škôl krajín V4, takmer každá si odniesla cenu z niektorej kategórie.Svoje sily si žiaci zmerali v kategóriách kuchár, čašník, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik, barman, someliér a barista. U kuchárov sa najviac darilo študentovi zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica, Jakubovi Pinkovi, ktorý získal prvé miesto. Ako druhý skončil Bertold Balog z maďarského mesta Eger a tretia priečka patrila Danielovi Dbalému zo SOU společného stravování, Poděbrady. Porota udelila aj ďalšie ceny. Jednou z nich bola Cena poroty, ktorá patrila Filipovi Sujovi zo SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota. Cenu za kreativitu získal Filip Krupár, zo SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom a Cena predsedu BBSK patrila Šimonovi Šebestovi zo SOŠ služieb Levice.

V kategórii barman odovzdali ceny od východného Slovenska až Českú republiku. Prvé miesto patrilo Kristíne Orosiovej (SOŠ Vranov nad Topľou), druhé obsadila Ivana Malá (SOU společného stravování Poděbrady) a tretie si odniesla Slávka Pančíková (Hotelová akadémia Brezno). Mimoriadnu cenu za sympatiu získal Rudolf Vaverčák (SOŠ Vranov nad Topľou), ďalšia mimoriadna cena, ale za dekoráciu putovala Nikolete Helcmanovej (SOŠ obchodu a služieb Rožňava) a Cenu predsedu BBSK získala Nikoleta Helcmanová (SOŠ obchodu a služieb Rožňava).

Medzi baristami sa najlepšie darilo Erike Kochanovej (Hotelová akadémia Brezno), na druhom mieste skončil Rastislav Pertzian (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen) a na treťo mieste sa umiestnil Adam Laczko (Súkromná SOŠ Rimavská Sobota). Mimoriadna cena patrila Mariane Murínovej (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen) a Cena predsedu BBSK si odniesla Barbora Takácsová (SOŠ služieb Levice).

FourFest 2017 bol aj v znamení rekordu. K festivalu tradične patrí aj futbalový turnaj i súťaž vo varení.

Kategóriu someliér ovládli žiaci usporiadateľskej školy. Hoci prvé miesto obsadila Patrícia Bačová (Spojená škola Modrý Kameň), druhé miesto patrilo Alžbete Markotánovej a tretie jej spolužiačke Martine Nociarovej, obidve sú žiačky II.H triedy na SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota. Mimoriadnu cenu za zručnosť a profesionalitu získal Július Pleva (SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom) a Cena predsedu BBSK putovala do rúk Lucie Kleinovej (SOŠ služieb Levice).

Rovnako aj kategória Obchodný pracovník patrila prevažne žiakom, respektíve žiačkam SOŠOS Rimavská Sobota. S balením na tému Z rozprávky do rozprávky si najlepšie poradila Monika Porubänová (SOŠ Vranov nad Topľou). Na druhom mieste skončila Viktória Boľfová z I.A triedy na SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota. S rovnakým počtom bodov a na treťom mieste skončila taktiež žiačka I.A triedy - Chanel Horváthová spolu aj s Bronislavou Mlinárikovou. Mimoriadnu cenu za kreativitu si odniesla Andrea Kuklová (Střední škola obchodní Kolín) a Cena predsedu BBSK patrila Adrienn Mátyás z Kazincbarciky.

V kategórii čašník mali žiaci pripraviť slávnostnú tabuľu/výrez na tému Významná rodinná udalosť. Tú podľa odbornej poroty najlepšie zvládli a prvé miesto získali Lukáš Čabaj a Michal Komora (Hotelová akadémia Brezno). Druhé miesto obsadila dvojica Natália Muránska a Adam Kíšik (SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica) a na treťom mieste skončila Bianka Záhorská zo IV. H a Ružena Gašparová z II.C triedy, žiačky SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota. Mimoriadnu cenu porota udelila Vanesse Udvardyovej a Dominike Gábršovej (SOU služieb Levice) a Cena predsedu BBSK získala SOŠ Vranov nad Topľou, ktorú reprezentovali Michaela Fabiánová a Kristína Majerníková.

Prvé miesto v kategórii Kaderník v disciplíne Pánsky účes získala Karolína Odorová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica), druhé miesto patrilo Bercsényi Evelin (Kazincbarcika) a tretiu priečku obsadila Rebeca Ďurindová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen). V druhej disciplíne „Keď zaznejú svadobné tóny...“ mali žiačky urobiť svadobný účes. Ten najlepší vytvorila Timea Balážová (SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica), druhý naj svadobný účes patril Rebece Ďurindovej (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen) a ako tretí vytvorila Bibiána Dubovická (SOŠ obchodu a služieb Žiar nad Hronom). Porota udelila aj Mimoriadnu cenu za kreativitu, extravaganciu a nápaditosť, ktorú si odniesla Karczagi Orsolya (Kazincbarcika). Cenu predsedu BBSK získala Lucia Lakatošová (Súkromná SOŠ Rimavská Sobota).

Žiačky – nevesty však okrem svadobného účesu bolo potrebné aj nalíčiť. To mali v rukách Kozmetičky. Svadobný make-up ohodnotený odbornou porotou prvým miestom patril Romane Petrovej (SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen), ako druhý najlepší make-up vytvorila Stephanie Egyűdová z I.A triedy na SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota a tretie miesto obsadila Dominika Faršangová (SOŠ hotelových služieb a dopravy, Lučenec). Mimoriadnu cenu za kreativitu získala Silvia Gogová (SOŠ služieb Levice) a Cenu predsedu BBSK si prevzala Bianka Matušková (SOŠ podnikania Banská Bystrica).

Súčasťou FourFestu však bol aj futbalový turnaj SOŠOS Cup, ktorý sa uskutočnil v utorok, 6. júna, v telocvični usporiadateľskej školy. Z prvého miesta sa tešila Kazincbarcika, na druhom skončila stredná odborná škola z Egru, tretia priečka patrila domácej SOŠOS Rimavská Sobota. Na štvrtom mieste skončil nováčik FourFestu - stredná odborná škola Nowy Sacz a piata priečka patrila Súkromnej strednej odbornej škole Bardejov. Sprievodným podujatím festivalu zručností žiakov stredných odborných škôl krajín V4 bola aj súťaž vo varení rybacej polievky na nádvorí Čierneho orla a podvečer patril koncertu skvelej ľudovej hudby Pecníkovci so sólistami Annou Pecníkovou a Vladom Homolom.

Fotogaléria Helgy Biacovskej

Fotogaléria z vyhodnotenia FourFestu 2017

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross